Apiterapie je léčba člověka pomocí včel a jejich produktů. Ve prospěch lidského zdraví se využívají veškeré včelí produkty. Nejznámější je med, ale uplatnění nachází například i mateří kašička, pyl, vosk nebo včelí jed, který působí třeba proti revmatismu. Známý je propolis, který včely využívají jako desinfekci.

Správní chlapi v letním kině

Pardubice - Russell Crowe a Ryan Gosling se v úterý večer v pardubickém letním kině představí jako Správní chlapi. To je název akční komedie amerického režiséra Shanea Blacka z roku 2016, kterou dnes ve 21 hodin vedle Tyršových sadů promítnou organizátoři letního kina. Ryan Gosling hraje soukromého detektiva, který začíná spolupracovat s nájemným ranařem, kterého ztvárnil Crowe. Společně vyšetřují případ pohřešované dívky a také úmrtí pornohvězdy. Promítání je zdarma.

V synagoze vystaví archeologické nálezy

Jevíčko - Na výstavu s poněkud efemérním názvem V náručí památkové a archeologické péče láká jevíčské muzeum zájemce o prehistorickou minulost regionu do místní synagogy, která je využívána jako výstavní prostor. Vernisáž s hudebním vystoupením je naplánovaná na úterní šestou hodinu odpolední. Vystaveny budou nálezy z archeologických výzkumů, které prováděli pracovníci Regionálního muzea v Litomyšli. Výstava bude návštěvníkům přístupná po dobu čtrnácti dnů.

Chvaletické letní kino nabízí divákům Řachandu

Chvaletice - Letní kino před kulturním domem nabídne v úterý od 21 hodin pohádku Řachanda vyprávějící o rozmazlené princezně a dvou kamarádech, kteří se neživí vždycky úplně poctivě. Až když se trojice ocitne shodou okolností v kouzelném Černém lese, kde žijí podivné lesní bytosti, naučí se od nich to, co je nedokázali do té doby naučit sami lidé - jak se chováme k ostatním, tak se pak oni chovají k nám. Neboli že co dáváš, to se ti vrátí. Na promítání je vstup zdarma.