Sólista Národního divadla v Praze i Brně spojí síly s předním českým varhaníkem v programu, který představí krásu varhan kostela sv. Bartoloměje. Václav Uhlíř - varhany, Roman Janál - baryton.

Návrat časem

Pardubice - Archeologickou expozicí z pravěkého a raně středověkého vývoje Pardubicka provede v neděli návštěvníky archeolog František Janošek Kašpárek v dobovém kostýmu. Svou prohlídkou mezi 550 exponátů umožní návrat časem. Výstava však není pouze o nálezech. Příchozí si mohou prohlédnout modely pravěkých sídlišť, nebo spatřit hrob skrčence ze starší doby bronzové. Kroje Keltů, Germánů a Slovanů přibližují videa, která lze zhlédnout na tabletech a obrazovce. Expozice je interaktivní, doplňuje ji hmatová stezka, převlékárna i tablety. Program začíná v 10 hodin a vstupné je 50 korun.

Na kole po Železných horách

Konopáč - Dvoudenní bodovací závod dvojic, který pro tento rok nahrazuje Bike Adventure a zároveň i letní Bedřichovskou pětihodinovku, pokračuje po sobotě také v neděli 23. července. Přijeďte se pokochat krásou Železných hor a prověřit nejen své mapové a cyklistické schopnosti, ale i týmového ducha. Centrum závodu je v kempu Konopáč u Heřmanova Městce. Více na www. bike-o-challenge.cz.