Slackline den je pro celou rodinu
20. července od 14 hodin, Wolkerovo údolí, Ústí n. O.

Chcete si vyzkoušet slackline, frisbee, akrobatické šály, jednokolku nebo třeba diskgolf? Právě dnes máte jedinečnou příležitost, to je totiž lákadlem Slackline dne, který se odpoledne uskuteční ve Wolkerově údolí v Ústí nad Orlicí. Pořádá ho Popráč, Studio Bart a Lála, program začíná ve 14 hodin. Součástí bude koncert kapely Bandal a večerní promítání se spaním pod širákem.

Na Králicko vyjede historický vlak
20. července v 8.54 z České Třebové

Pardubický kraj v sobotu vypraví další historický vlak na Králicko. Tentokrát ho potáhne motorový vůz vyrobený v roce 1962 zvaný Krokodýl. Kde nastoupíte i vystoupíte, je na vás, cílem můžou být Hanušovice nebo můžete vystoupit třeba už v Letohradě a zajít na zajímavé výstavy. V Muzeu řemesel vystavují loutková divadla, na zámku probíhá interaktivní výstava Hrátky se zvířátky a v muzeu výstava Krajka žije. Navštívit můžete i strašidelnou jeskyni či světničku Járy Cimrmana.

Magická noc na Stezce v oblacích
20. července od 20 hodin, Dolní Morava

Nepropásněte jedinečnou možnost navštívit Stezku v oblacích pod noční oblohou za svitu luceren a hvězd a doprovodu zkušených hvězdářů. Na programu je koncert Acoustic Live Marek Soldán, animační program pro děti a možnost vyjet lanovkou na Stezku v oblacích. Vstupné je 490 korun pro dospělé.

Ilustrační fotografie.
Žena seděla v kolejích, nadýchala 3,95 promile