V letošním roce povedou výuku tanečníci Michal Záhora, Daniel Raček, Radek Mačák a Pavla Šmerdová. Všechna tato jména jsou zárukou vysoké kvality lekcí.

Připraven je i bohatý doprovodný program, který je z velké části přístupný široké veřejnosti.

V pondělí 6. července před budovou ZUŠ od 20 hodin vystoupí místní soubor C-Dance se svým tanečním představením. Ve středu 8. července od 20 hodin se v Roškotově divadle prezentuje TD NaNohach s choreografií Michala Záhory Resonance. Inspirován pravěkými rituálními tanci se Michal Záhora snažil vyhnout kulturně-společenským konvencím a kódům, aby měl divák možnost nezapojovat logické myšlení, neinterpretovat, nesoudit, ale pouze vnímat. Jedná se o 30 minutové představení.

Nezapomenutelným zážitkem bude jistě vystoupení Pražského komorního baletu Pavla Šmoka, který uvede v Roškotově divadle ve čtvrtek 9. července ve 20 hodin celovečerní představení Zjasněná noc. Toto představení se skládá ze tří částí: Zjasněná noc, Carmen pa de deux a Divocí koně. Posledně jmenovaná choreografie je doprovázena výběrem devíti písni Jaromíra Nohavici, které se dotýkají lidských citů a pocitů, je to choreografie „o lidech…pro lidi…“. V případě zájmu o účast na letní taneční škole lze kontaktovat pracovníky ústeckého Klubcentra.

Vstupenky na doprovodné akce budou v prodeji v pokladně Roškotova divadla vždy hodinu před začátkem představení.