Svatého Valentýna lidé slavili různě. Někteří v klidu domova, jiní si vyšli na sváteční večeři nebo vyhledali bujarou společnost přátel – třeba na horách. V Ústí nad Orlicí měli ovšem další možnost: zajít si na Valentýnský ples. Myšlenka na uspořádání tohoto plesu se zrodila v hlavě Jana Bílka, tanečního mistra, kterého znají milovníci tance nejen v našem regionu.

Dobře si zatančili

„Napadlo mě to už loni, že by takový ples nemusel být špatný. Že by mohlo přijít hodně lidí, kteří se třeba jen někde navečeří a chtěli by si ještě užít něco navíc. Valentýn vyšel v tomto roce na sobotu, což je ideální. Vlastně to dělám úplně poprvé a jen v Ústí, prostě schoval jsem si ten nápad pro Oušťáky. Kdyby z toho vznikla do budoucna tradice, byl bych určitě rád,“ svěřil se Jan Bílek Deníku.

Valentýnský ples se poněkud vymykal standardnímu pojetí plesů. Byl určen především těm, kdo si chtěli opravdu dobře zatančit. K tomu zhruba dvě stě návštěvníků inspirovaly kvalitní taneční ukázky, které v průběhu večera předvedly páry z Taneční školy Mědílkových ze Zlína. O příjemnou hudbu se postaraly hned dvě kapely – Trial a BT z Králík, jejich produkci doplňovala i reprodukovaná muzika. Valentýnskou atmosféru umocňovala vkusná výzdoba, navíc uspořádání stolů v sále vytvořilo až nezvykle velký parket, na němž si mohly tančící páry opravdu užívat.

„Je pravda, že se trochu posunul začátek, ale v Ústí už to snad ani nejde jinak, lidé prostě chodí tak půlhodinu po stanoveném čase… Věřím ale, že se ti, kdo přišli, dobře pobaví,“ prohlásil k snad jediné malé „vadě“ na kráse plesu Jan Bílek.

A návštěvníci se opravdu bavit chtěli. „Našim cílem je tři hodiny tady intenzivně protancovat. Už jsme si udělali pěknou večeři a teď si chceme užít tance. Valentýna slavíme decentně, ne nějak komerčně nebo přehnaně,“ řekl Deníku jeden z mladších párů. „Je to tu moc hezké, příjemná atmosféra, krásně se tu tančí a my si užíváme hezký večer,“ potvrdila sympatická dáma středního věku.

A za rok znovu?

Jan Bílek si za nápad připravit Valentýnský ples jistě zaslouží uznání. Nezbývá než věřit, že mu valentýnské nadšení vydrží i v příštích letech.