Akci již potřetí pořádala firma Flowerbed a Svatební centrum Elegance. Někdo přišel načerpat inspiraci, jiný jen na zajímavou podívanou. Kromě stánků firem byla na programu módní přehlídka svatebních šatů, jejíž hlavní hvězdou byla finalistka Miss ČR 2009 Monika Krpálková, ukázky svatebních účesů a líčení v podání zdejších studentek nebo atraktivní ukázky práce špičkových českých floristů.

Vytvořit vizuálně dokonalý svatební pár je hotová alchymie. Jak skloubit šaty, účes, doplňky, květinu a kdo ví co ještě? Vše má svá pravidla. Pravidlem už naopak není bílá barva. Barvám se podle odbornice na šaty Pavly Smrkalové z centra Elegance meze nekladou. „Snažím se nevynechat jediný svatební veletrh, protože chci nabídnout to nejlepší, co svatební móda nabízí. Dbám na to, aby každá nevěsta byla nejen nádherná, ale aby každá byla i originál. Je pravdou, že nevěsty často využívají internet a rok od roku jsou náročnější,“ říká odbornice. Její slova potvrzuje specialistka na květiny Darina Rubešová, když říká: „Nevěsty přicházejí s vytištěným obrázkem květiny z internetu a pak je těžké nevěstě vysvětlit, že se k ní kytička nehodí. Málokterá se nechá ovlivnit, takže spíš se podřizujeme my jí.“ Ve svatebních kyticích prý stále převládá červená, oranžová a žlutá barva, populární jsou růže a kaly. Vyvíjejí se však způsoby jejich vázání. Současným trendem je crash technika, jež hojně využívá drát, perličky a další ozdoby.

Bez dortů a koláčků by to samozřejmě také nešlo a i v této oblasti se experimentuje. „Poslední dobou jdou spíš extravagantní dorty. Už není žádána symetrická klasika, ale experiment. Dělal jsem například mořskou vlnu,“ naznačil Zdeněk Štefan.

Otázka pro Moniku Krpálkovou, Miss Elegance 2009

Je pro vás svatba důležitá, nebo je to podle vás přežitek?

„Svatba je podle mě jen papír. Do budoucna to vidím tak, že se vdávat nebudu, ale nikdy neříkej nikdy, tak uvidíme. Víte, jakou bych si já přála svatbu? Někde na pláži. Svatebních šatů už jsem měla na sobě hodně, tak už je to okoukané. Mám je ráda, ale spíš to vidím na rozevlátou košili nebo plavky. Zkrátka romantika někde v cizině.“