Festival Snow Film Fest se v tuzemsku koná od roku 2011. Návštěvníci ve více než 200 městech už propadli kouzlu spojení adrenalinových zážitků a filmařského řemesla. Co ale od Snow Film Festu může čekat divák festivalu dosud neznalý? „Diváky zkrátka čeká den plný špičkových nezávislých filmů se zimní tematikou. Ledolezení, freeride, zimní expedice, skialpinismus - v podstatě všechno se dá na sněhu zažít,“ říká o letošním programu Daniel Kubelka, ředitel Kina Žamberk.

Festivalová porota pro diváky jako vždy vybrala filmové lahůdky se zimní tematikou. S aktéry jednotlivých snímků zažijete extrémní situace během polárních expedic, neopakovatelné momenty zdolávání těch nejtěžších překážek, které možná odhalí, proč se často vydávají za hranice svých možností, na hranici života a smrti. Stanete se svědky šokujících výkonů sportovců i chvílí, které tráví mimo nedozírné arktické pustiny i na vrcholcích zasněžených hor, když opadne adrenalin a čas tráví se svou rodinou.

Letošní Snow Film Fest dorazí do Žamberka právě v sobotu 11. listopadu, oficiální start festivalu je v 16 hodin. Informace o festivalu jsou dostupné na webu www.kinozamberk.cz.