Opět zvučná jména

Nové vedení města ve spolupráci s Klubcentrem letos poněkud „přitáhlo finanční kohout“ a zkrátilo městské slavnosti o jeden den. I přesto se ale Ústečtí i mnozí „přespolní“ mají určitě na co těšit. Mezi účinkujícími nemají ve večerních kulturních blocích na Mírovém náměstí chybět umělci zvučných jmen. V pondělí 30. května to bude Peter Nagy s kapelou Indigo, v úterý Luboš Pospíšil s formací 5P a také Cigánski diabli, ve středu kapela Tublatanka.
Čtvrtý večer slavností bude na náměstí patřit Tučňákům s Leonou Černou a Triu Ivana Hlase. Tradičně rockový pátek postupně rozjedou Čankišou, Xindl X a Ozzy Osbourne revival. Závěrečný sobotní podvečer obstarají Hradišťan Jiřího Pavlici a neodmyslitelné Jazzování s Františkem Uhlířem. Večer pak zahraje Cadiluck rock´n´roll, slavnosti uzavře hodinu před půlnocí ohňostroj.

Akce i na Kociánce

Vedle „profíků“ bude pódium každé odpoledne patřit hlavně amatérským umělcům. Prezentovat se budou místní školy a neprofesionální soubory mnoha žánrů. V sobotu se představí také umělci z partnerských měst Poprad, Berlin – Neukölln a Bystřice Kladská. Součástí týdne bude opět i celá řada sportovních aktivit, jimž budou patřit městská sportoviště, některým akcím poslouží i prostor klidové zóny Kociánka. Připravena je i řada doprovodných akcí, mj. den otevřených dveří kostela Nanebevzetí Panny Marie, výstava kaktusů, dětský den out〜doorových aktivit v Cakli nebo cyklo a in–line vyjížďka městem.
„Budu rád, když lidé přijdou, budou se bavit, užijí si to. Jsem také vděčný sponzorům i všem lidem, kteří reagovali na naši výzvu a na slavnosti přispívají. I když jsme letos za honoráře profesionálních umělců dali ve srovnání s loňskem polovinu, jsem přesvědčený, že se podařilo sestavit kvalitní program. Město v pohybu je hlavně o setkávání lidí a pohodě, když k tomu bude přát i počasí, pak věřím, že vše dobře dopadne. Samozřejmě jménem města všechny srdečně zvu,“ řekl Deníku ústecký starosta Petr Hájek.