Celostátní propagační akce Den pro dětskou knihu se zúčastní i knihovny v okrese. Dětské oddělení v Ústí nad Orlicí pozvalo na dnešní program i ty děti, které v knihovně ještě nikdy nebyly. „Od půl desáté dopoledne zažijeme pohádkové putování po cizokrajných koutech celého světa, kromě předčítání máme v plánu i tématické rukodělné činnosti,“ uvedla knihovnice Kateřina Kapounová.

Zajímavě strávený čas nabídne dětem i jejich rodičům knihovna v České Třebové. Zájemci si v sobotu od 14 hodin mohou prohlédnout dětské oddělení a seznámit se s knížkami V 15 a 16 hodin začnou dvě maňásková představení Pohádka o Kulihráškovi, na celé odpoledne je plánováno vyrábění vánočních dárků a dekorací, pro zvídavé děti bude připraven kvízový koutek. Knihovna také zaregistruje nové dětské čtenáře za symbolickou jednu korunu.

Choceňská knihovna dnes od 9 do 12 hodin pořádá burzu dětských knih. Malí čtenáři budou mít příležitost si mezi sebou knížky vyměňovat, vybrat si některou z knížek vyřazených z fondu, případně si koupit některou z nových publikací nabízených místním knihkupectvím. V rámci celostátní akce se už také v tamní knihovně uskutečnila beseda se spisovatelem literatury pro děti a mládež Jiřím Macounem, které se zúčastnili žáci šestých až devátých tříd. Pro nejmenší čtenáře z prvních a druhých ročníků bude ještě v pondělí uspořádána beseda s autorkou dětských knížek Jaroslavou Paštikovou.

Vyhlašovatelem Dne pro dětskou knihu je Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR, letos se koná čtvrtý ročník. Loňské akce se zúčastnilo více než sto knihoven v republice. Předvánoční termín nebyl vybrán pro propagaci dětských knížek náhodně, v těchto dnech rodiče dětem kupují dárky pod stromeček a dětská knížka je výborný tip.