VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

25.11.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Magdalena Navrátilová

Svitavsko - Kouzelná adventní neděle pro děti i dospělé

Svitavy - Kouzelná adventní neděle pro děti i dospělé je na programu tuto neděli ve Svitavách. Od deseti hodin je připraveno pro děti pásmo pohádek v klubu Tyjátr. V městském muzeu budou odpoledne zahájeny hned tři vánoční výstavy. Můžete si prohlédnout dřevořezby Bedřicha Šilara a betlémy různých autorů. Nejmenší zaujme interaktivní výstava Zdeněk Miler: Dětem. Ta je plná her, skládaček, soutěží a zajímavostí. Přijďte si hrát s Krtkem, cvrčkem, veselou mašinkou, Kubou Kubikulou a dalšími oblíbenými postavičkami. V pět hodin odpoledne se na náměstí rozsvítí vánoční strom. Zahraje Brass kvintet Svitavy, bude otevřena „Ježíškova pošta“, kde mohou děti se svými rodiči napsat dopis Ježíškovi a jeho pošťáci dopisy hromadně odešlou na Boží Dar.

Chornice - Chornický železniční klub připravil tradiční Mikulášskou jízdu zvláštního vlaku taženého parní lokomotivou. Akce se koná v neděli 27. listopadu. Výchozí stanicí soupravy, v níž bude Mikuláš se svojí družinou nadělovat dětem dárky, bude Česká Třebová. Odtud vyjede mimořádný vlak v 7.59 hodin na Skalici nad Svitavou. Vlak se zastaví v Boskovicích, v Šebetově a přes Velké Opatovice, Chornice a Moravskou Třebovou se vrátí zpět do České Třebové, kam dorazí v 16.39 hodin.

Chrudimsko - Tradiční Kateřinské posvícení

Chrudim - Na Resselově náměstí v Chrudimi se v sobotu uskuteční tradiční Kateřinské posvícení. Od 9 do 12 hodin se v centru odehraje velký trh řemeslných výrobků a doplní ho česká zabijačka.

Bítovany - Přijďte strávit adventní odpoledne plné vánočních melodií, provoněné sladkým cukrovím a punčem, v jehož závěru bude slavnostně rozsvícen vánoční strom. To vše se uskuteční první adventní neděli 27. listopadu 2011 v 17.00 hod u Obecního úřadu v Bítovanech. Na setkání se s vámi těší zastupitelé obce.

Předhradí - Spolek přátel Rychmburku ve spolupráci s obcí Předhradí vás srdečně zve na vánoční výstavu betlémů 27. 11. 2011 6. 1. 2012 na faře v Předhradí. Otevírací doba: pátek: 1618 hod., so, ne: 1017 hod., v ostatních dnech a 23.26. 12 a 31. 12. 1. 1. pouze po dohodě na tel. 469 350 406.

Orlickoústecko - Koncert Tří sester a Rybiček 48

Ústí nad Orlicí - Kapely Tři setry a Rybičky 48 v těchto dnech absolvují společné turné „348 Tour“ po dvanácti vybraných městech Čech, Moravy a Slezska. Jednou ze zastávek této šňůry bude v sobotu večer kulturní dům v Ústí nad Orlicí. Koncert začne v 19.30 hodin. Vedle novinek zazní hlavně osvědčené hity ze všech období existence obou kapel.

Letohrad - Na Václavském náměstí bude v neděli po 17. hodině slavnostně rozsvícen vánoční strom. Připraven je i pestrý doprovodný program, který vyvrcholí ohňostrojem a koncertem pardubické skupiny Marien. V městském muzeu bude zároveň zahájena vánoční výstava. V muzejních prostorách budou k vidění betlémy Stanislava Vacka a Jarmily Haldové, staročeský perník manželů Pušových ze Dvora Králové nad Labem, vánoční ozdoby, perníčky a další předměty, které souvisí s Vánocemi. Pro děti bude otevřena dílna, pod vedením výtvarnic si budou moct namalovat ozdoby nebo je vytvořit ze skleněných perel.

Pardubicko - V neděli rozsvítí vánoční strom

Pardubice - Pernštýnské náměstí v Pardubicích ovládnou o víkendu 26. a 27. listopadu Mikulášské slavnosti. V sobotu i v neděli od 10 do 18 hodin bude na obyvatele i návštěvníky Pardubic čekat tradiční dobový mikulášský jarmark. „Mezi stánky lidových řemeslníků najdeme nabídku staročeských jídel i nápojů či inspiraci na dárky pod vánoční stromeček. Vzhledem k blížícím se Vánocům nebude chybět ani vyřezávaný Betlém s živými zvířátky. Zimomřivé návštěvníky zahřeje horká medovina. Pro děti i dospělé je připraven také bohatý vánoční program. S pohádkou se svezeme Na káře až do Betléma, kejklíři nás budou bavit, sokolníci a dobové kapely nám připomenou časy dávno minulé,“ uvedla Romana Vojířová, ředitelka pořádajícího Kulturního centra Pardubice. První adventní neděli navíc zakončí slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí. Strom se rozsvítí za zvuku trubačů v 16.15 hodin.

Královéhradecko - Trhy ve východočeském muzeu

Hradec Králové - Od pátku do neděle se v Muzeu východních Čech a přilehlých prostorech na Eliščině nábřeží konají již dvaadvacáté adventní trhy. K vidění bude pestrá nabídka drobných dárků vyrobených z tradičních materiálů. Návštěvníci se mohou těšit nejen na perníčky, šperky, a výrobky z keramiky, ale I ze dřeva, skla nebo kůže a drátu. Ručně vyráběné ozdoby určitě zkrášlí nejeden vánoční stromek. Pestrá bude i nabídka občerstvení. Předvánoční atmosféru doplní i bohatý kulturní program.

Hradec Králové - Počínaje dnešním dnem, kdy Floristická sdtřední škola připravila ve svých prostorách v hradeckých Jiráskových sadech od 14 hodin vernisáž akce nazvané Adventní a vánoční výstavy, začne rozsáhlá akce, která bude pokračovat i v pátek a po celou sobotu. Na své si samozřejmě přijdou milovníci květin. V čase mezi 9 a 18 hodinou mohou návštěvníci obdivovat práce studentů, kteří připravili zajímavou a inspirativní výstavu uměleckých instalací.

Rychnovsko - Advent mezi horami v kostele

Orlické Záhoří - I. adventní koncert z cyklu Advent mezi horami se koná v kostele sv. Jana Křtitele v sobotu od 14 hodin. Vystoupí zde dětský pěvecký sbor při ZUŠ Letohrad Petrklíč a pěvecký sbor Makrotumia duszniki zdrój. V hotelu Kunštát váš čeká doprovodný programe - Jarmark lidových řemesel.

Kostelec nad Orlicí - Tradiční Vánoční ulička se koná v neděli na Palackého i Jiráskově náměstí. Těšit se můžete od 10.30 hodin na jarmark tradičních výrobků a řemesel, kde uvidíte košíkáře, perníkáře, řezbáře, vánoční aranžmá, ozdoby, věnce a mnoho dalšího. Pochutnat si budete moci na medovině, svařáku, klobáskách, staročeských specialitách a různých sladkostech. Od 18.15 se na Palackého náměstí rozezní koncert za svitu lampionů a poté bude slavnostně rozsvícen vánoční strom a výzdoba města s překvapením.

Týniště nad Orlicí - První premiéru nové divadelní hry Vraždící břitva můžete vidět v pátek od 19.30 hodin v rámci 44. Týnišťského divadelního podzimu. V komiksově laděném detektivním příběhu ze současnosti vystoupí herci domácí divadelní skupiny TEMNO pod taktovkou Evy Drábkové.

Jičínsko - Vévoda bude odměňovat za nejhezčí ozdoby

Jičín - Tradiční řemeslné výrobky z keramiky, malovaného hedvábí, vánoční ozdoby, krajky, zvonky a rolničky budou k dostání v sobotu 26. listopadu na Žižkově náměstí. Od 8 do 14.30 hodin se můžete vydat na Valdštejnské adventní trhy, kde ochutnáte i dobroty z dobové kuchyně. Pro děti je připravena soutěž o vlastnoručně vyrobenou ozdobičku. Pokud s sebou přinesou výrobek z papíru, drátků, korálků, slámy či perníček, obdrží od Albrechta z Valdštejna dukát. Odměňovat se bude u vánočního stromu v 10.30 a ve 13.30 hodin. Drahé kameny opět k vidění

Jičín - V sobotu 26. listopadu se koná 39. velká prodejní výstava drahých kamenů v sále Masarykova divadla v Jičíně. Pro veřejnost je otevřena od 8 do 14 hodin. Výstava, která proběhla v minulém roce, se těšila velkému zájmu návštěvníků, kteří chtějí vědět, co pěkného příroda vydá. Sál je již plně obsazen přihlášenými vystavovateli z celých Čech.

Nová Paka - Městské muzeum v pátek 25. listopadu v 16 hodin výstavu Betlémy z Novopacka a vánoční kresby žáků ZUŠ v Nové Pace. Vernisáž se uskuteční v Suchardově domě, úvodní slovo pronese Miloslav Bařina, zahrají učitelé Michaela Vitáková (violoncello) a Petr Beneš (kytara) se žáky kytarového oddělení Základní umělecké školy Nová Paka. V malé výstavní síni budou prezentovány práce i na zahraničních soutěžích tak úspěšného cukrářského oboru Střední školy gastronomie a služeb v Nové Pace.

Trutnovsko - V trutnovském Uffu Prase v kufru

Trutnov - Divadelní představení Prase v kufru sehraje v sobotu na prknech společenského centra Uffo od 19 hodin voletinské Ďyvadlo Neklid. Syrová až černá komedie, která odráží vztahy v uzavřené komunitě. Malost, frustrace a nenávist dokáží hravě převálcovat ještě odpornější vlastnost, jakou je závist. Úspěšná inscenace autora a režiséra Petra Vanžury získala několik ocenění na divadelních přehlídkách. Hrají: Miloslav Bernhard, Helena Hardikerová, Daniel Krutiš, Denisa Krutišová, Jitka Mazánková, Marek Pakulski, Eva Pavelková, Zina Rýgrová, Irena Schöppová, Zuzana Vostřezová.

Náchodsko - Zámek chystá překvapení

Náchod - Advent na náchodském zámku můžete prožít tento víkend 26. a 27. listopadu 2011. Vždy od 10 do 16 hodin jsou připraveny prohlídky adventně a vánočně vyzdobených interiérů zámku a prodej adventních věnců, svícnů či perníčků.

Broumov - Správa CHKO Broumovsko a Centrum rozvoje Česká Skalice ve spolupráci s Mysliveckým sdružením Skály vás zvou na exkurzi Po stopách zvěře, která se uskuteční v sobotu 26. listopadu. Uvidíte místa, kde žije vydra, naučíte se číst stopy velkých savců a poznáte práci myslivců. S sebou vhodné oblečení a obuv do terénu, stravu a nápoje. Doprava je zajištěna autobusem z České Skalice. Více informací na: www.broumovsko.ochranaprirody.cz Z důvodu omezeného počtu míst je nutná registrace na tel.: 491 453 870 nebo na internetovou adresu: infocentrum@ceskaskalice.cz

25.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Budova chrudimské MŠ Víta Nejedlého.

Sto dětí přijde na čas o školku, některé zůstanou doma

BEZ NÁZVU. Olejomalba, která zachycuje budovu bývalé dětské nemocnice krátce po zahájení demolice, představuje už dnes historický dokument. K vidění je do konce letošního roku v prvním patře moravskotřebovského muzea. Autorem obrazu je Martin Kovářík.

Demolice dětské nemocnice má odraz v umění

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Pardubický kraj - Co mimo jiné nabídl uplynulý listopadový víkend v regionu?

Noční divadlo: Hraní se slovy před oponou i za oponou s herci

Pardubice - Noc divadel a letošní pestrá paleta nabídek: hry, zpěv i prohlídka zákulisí.

Dvě auta na střeše, jedno na boku. Viníky byly nepozornost, rychlost a alkohol

Orlickoústecko - Závěr minulého pracovního týdne zaměstnal dopravní policisty, kteří vyjížděli ke třem dopravním nehodám. U jedné z nich figuroval alkohol.

U lavičky Václava Havla zazněla hymna

Pardubický kraj, Litomyšl - Listopadové události si v pátek navečer připomenuli lidé, kteří přišli na setkání nedaleko lavičky Václava Havla v Litomyšli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT