O tomto víkendu před veřejností pod vedením dirigenta Bohuslava Mimry vystoupí Komorní orchestr Jaroslava Kociana a spojené pěvecké sbory Žerotín Brandýs nad Orlicí (sbormistr František Mikeš), Otakar Vysoké Mýto (sbormistr Věra Milerová), Mužský sbor Litomyšl (sbormistr Otokar Karlík) a Č.A.S. Dolní Dobrouč (sbormistr Stanislav Pecháček) – to je celkem na 90 zpěváků, kteří se nácviku obtížné skladby věnovali několik měsíců. Orchestr tvoří asi 40 muzikantů, sólové party přednesou Jana Andrlová (soprán) a Leoš Krejčí (baryton).
Gabriel Fauré (1845-1924) vytvořil Requiem jako své 48. dílo a reagoval jím na smrt svého otce, ovšem finálně ho dokončil s odstupem, až po smrti své matky. Dílo je pozoruhodné svými velmi moderními kompozičními postupy a také tím, že ač pojednává o tragické události, končí uklidňujícím smířením, pozváním do ráje.
A kdy a kde si můžete tuto hudební lahůdku vyslechnout ? Již o tomto „dušičkovém" víkendu, a sice v pátek 1.11.2013 v 19:00 hodin v Chrámu Povýšení sv. Kříže v Litomyšli, v sobotu 2.11.2013 v 17:00 hodin v kostele sv. Františka Serafinského v Chocni a v neděli 3.11.2013 v 18:30 hodin v Chrámu sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě.
Všichni účinkující se těší na vaši účast.