Déšť by znamenal méně pochodníků a nepříjemný by byl pro program městských slavností, které už řadu let pochod vhodně doplňují. Pořadatelé ale doufají, že bude líp.

Už v pátek večer vyrazí do okolí Lanškrouna dálkoplazové, kteří si troufají na stokilometrovou trasu. Prezentace všech ostatních tras pro pěší, cyklisty i in-line bruslaře bude zítra od 6.30 u radnice. Hodně oblíbená bývá pětikilometrová trasa k rybníkům, pro rodiny s dětmi je to příjemná procházka a bonusem navíc je Pohádkový les. Kopu každý rok absolvují tisíce lidí, pětitisícový rekord padl před dvěma lety, loni bylo napočítáno 4426 účastníků. Kritickým hlasům, že pro některé v cíli chyběly medaile, se letos organizátoři rozhodli čelit výrobou 5000 medailí. Pořadatelé zveřejnili, že kromě dalšího občerstvení nachystají i zhruba 400 litrů teplého čaje. Novinkou mají být velké mapy umístěné u prezentace.

První kapely vystoupí na slavnostech v sobotu večer, program bude pokračovat zítra po obědě, účinkovat má mj. Big Band Lanškroun, Kurtizány z 25. avenue nebo taneční skupina Juicy. Příslovečnou třešničkou na dortu pak bude od 21 hodin koncert kapely MIG 21, před kterým se uskuteční ohňostroj.

Tradičně bohatý bývá doprovodný program. Mimo jiné se na Pivovarském náměstí uskuteční trhy, na Jiráskově náměstí se budou prezentovat skauti, na náměstí J. M. Marků bude DDM organizovat soutěže pro děti, u Magdalénského kostela bude k vidění výstava drobného zvířectva a na Dlouhém rybníku je plánována exhibice ve vodním lyžování.