Představují díla od mecenášů

Litomyšl - Poslední výstava v letošním roce představuje díla, která Městské galerie v Litomyšli obdržela od svých mecenášů. Jedná se o velkorysé dary, bez kterých by se sbírka galerie nikdy nemohla pyšnit mnoha výjimečnými díly vysoké umělecké kvality.

Perfect Days není jenom pro ženy

Pardubice - V Divadle Exil můžete ve středu od 19 hodin zhlédnout komedii Perfect Days. Řeší se v ní otázka, co nastane, když biologické hodiny tikají tak silně, že přehluší úplně všechno, ale rozhodně to není hra jenom pro ženy. Diváci se mohou těšit také na skladby jedenácti pardubických a chrudimských formací, které v představení zazní.

Vztah k přírodě vyjadřují tancem

Litomyšl - Netradiční kulturní zážitek přináší ve středu tanečnice Zuna Vesan Kozánková a hudebník a multiinstrumentalista Maoka, kteří odprezentují představení Pro Gaiu. Přinášejí téma Země - prostřednictvím pohybového materiálu, hudební improvizace, výběru nástrojů a vizuální stránky, aby jím vyjádřili svůj vztah k přírodě.

Malovat začal nedávno, ale už získal několik ocenění

Holice - Galerie Kulturního domu v Holicích nabízí výstavu obrazů chrudimského malíře Petra Lichtenberga. Realistické obrazy malované akrylovými barvami zde budou k vidění do konce listopadu. Lichtenberg s malováním začal v době, kdy měl problémy se srdcem a měl tak více času. Nemá výtvarné vzdělání, neabsolvoval žádnou školu ani kurz. „Techniku malby neřeším, protože vlastně ani nevím, co bych měl řešit, a tak jenom sleduji, jestli se mi to, co jsem namaloval, už líbí nebo ještě ne,“ píše o sobě autor na svých webových stránkách. I když se malbě začal věnovat nedávno, získal Lichtenberg již několik ocenění. Nejvíce si váží loňského druhého místa z mezinárodní soutěže osmi evropských zemí European Art Awards.