Tyto prostory si vybral rockový zpěvák Michal Holas s kapelou Michael.V klipu si zahrála i miss České republiky Veronika Pompeová. Duet s Michalem Holasem nazpívala Janette Oubrechtová ze skupiny Runaway My Son.

Zkušení tvůrci

Režisér David Beránek a kameraman Honza Bartoň, kteří se podíleli na tomto klipu, patří k legendám videoklipové tvorby. Za videoklip Dole v dole kapely Kabát získali v soutěži Český slavík Mattoni 2004 cenu Videoklip roku. Na svém kontě mají kromě stovek českých a zahraničních klipů i řadu hudebních DVD.
A jak vzpomíná na natáčení kastelánka Krasava Šerkopová? „Nejdříve proběhlo profesionální focení a v říjnu 2010 jsme týden před dvoudenním natáčením hlavní části videoklipu připravovali v třetím patře věže místnost. Dalo to hodně práce a kdybychom měli spočítat, kolikrát jsme vyšli při přípravách i natáčení těch 110 schodů, tak by to bylo opravdu velké číslo,“ říká kastelánka.
Se štábem z Prahy, v jehož čele stál režisér David Beránek, se celý tým na dva dny zabydlel ve třetím patře věže. „Protože bylo chladno, bylo třeba zatopit v provizorně upraveném krbu, u kterého jsme se střídavě všichni ohřívali. Natáčení to bylo rozhodně zajímavé a ráda jsem pomohla při tomto projektu a dalším zajímavém využití rozmanitých prostředí které Zámeček nabízí,“ dodává Krasava Šerkopová.
Pečlivá příprava se prý vyplatila. I když při realizaci vznikaly někdy zajímavé situace a řešily se nečekané úpravy, nakonec se natočilo mnoho materiálu, který byl na jaře a v průběhu loňského roku ještě doplněn o další záběry k příběhu, jenž se v klipu odehrává.

Premiéra na ČT2

Videoklip bude v premiéře odvysílán v neděli 5. února od 15.05 hodin na ČT2 v pořadu Křesťanský magazín. Poté jej bude možné zhlédnout i prostřednictvím odkazu umístěného na webových stránkách Zámečku (www.novyzamek.info). Na webu už je možné si prohlédnout fotografie z natáčení klipu a jsou zde i další informace.
„Jsem zvědavá, zda někdo objeví ještě další využití zajímavých prostor Zámečku, případně co se tu bude natáčet příště. To ukáže až čas. Každopádně když se mě někdo zeptá, jak se mám, odpovídám, že zajímavě. Tak to opravdu je, rozhodně se ani v zimě nenudím,“ dodává kastelánka rudoltického Zámečku.

(kš, red)