Do Smetanova domu v Litomyšli míří známé uskupení Partička. Pro velký zájem o komické výstupy bylo přidáno i odpolední představení. Milovníci mnohdy svérázného humoru tak mají příležitost vidět své oblíbence. Manželský čtyřúhelník je pak název ztřeštěné komedie, ve které se díky alkoholu a bláznivé sázce může stát cokoliv. Například může dojít k výměně partnerů. Ve svitavské Fabrice se představí populární herci Martin Kraus, Michaela Badinková, Daniel Rous a Dana Homolová.

Ukáží hroby významných osob

Pardubice - Na Židovském hřbitově v Jesničánkách v úterý v 16 hodin slavnostně odkryjí informační tabuli, která je součástí projektu Pardubický Slavín. Projekt se snaží o to, aby významné osobnosti, které ve své době vykonaly pro město a společnost mnoho dobrého, neupadly v zapomnění. Po odhalení desky mohou lidé vyrazit na komentovanou vycházku právě kolem hrobů významných osob. Na Židovském hřbitově najdou hrob například lékaře a spisovatele Viktora Vohryzka nebo plukovníka a překladatele Josefa Weinbergera. Vedle v prostoru nového hřbitova naleznou třeba i hrob prvního českého aviatika Jana Kašpara.

Mladí muzikanti zahrají pro radost

Pardubice - Že hudba radost dává, jak zpívá Jiří Schelinger v jedné ze svých písní, ukáží žáci hudebního oboru Základní umělecké školy v Havlíčkově ulici v úterý v 18 hodin v Malém sálu Domu hudby v Pardubicích. Zahrají koncert vážné hudby, který nazvali Koncert pro radost. Posluchači se mohou těšit například na skladbu Johanna Sebastiana Bacha zahranou na varhany Adamem Sukem či skladbu amerického skladatele a pianisty Scotta Joplina v podání Jiřího Müllera a Ondřej Mejsnara. Zazní i Polonéza g moll Fryderyka Chopina.