Zájemci se mohou společně vydat do údolí Krkaňka, nebo vyrazit do Žlebů, Žlebských Chvalovic, Bousova či Závratce. Prezence účastníků se uskuteční do sobotní 10. hodiny před ronovskou základní školou.

Krátké improvizované projevy pobaví diváky v Pardubicích

Pardubice - Připravené humorné proslovy i krátké improvizované projevy nabídne celostátní setkání
organizace Toastmasters International. Nejlepší řečníci z klubů Toastmasters z celého Česka budou soutěžit nejen v češtině, ale také v angličtině. „Představte si, že stojíte před plným sálem lidí a dostanete nečekanou otázku, na kterou musíte bez přípravy reagovat. Vaším úkolem je přihlížející zaujmout přibližně dvouminutovou logicky strukturovanou řečí,“ popsal akci současný prezident pardubického klubu Jakub Kunát. Všech soutěží se v roli diváků mohou po předchozí registraci zúčastnit i zájemci z řad veřejnosti. Akce se uskuteční v sobotu od 9 do 18 hodin v pardubickém Domě techniky.

Vyloví Dymáček

Předhradí - Máte rádi čerstvé ryby? V sobotu se koná výlov rybníka Dymáček - Ochozák v Předhradí u Skutče. Prodej šupináčů je naplánován na dobu mezi devátou hodinou ranní a polednem.

Místnost plná lokomotiv, vagonů a kolejí. To je modelářská burza

Pardubice - Pardubický spolek historie železniční dopravy v sobotu pořádá modelářskou burzu, která se bude konat v kulturní místnosti depa kolejových vozidel v ulici Na Staré poště. Lidé zde budou moci zakoupit, prodat, vyměnit nebo si prohlédnout modely lokomotiv, vagonků, koleje, stromečky, domky, ale i třeba pohádky o mašinkách, pohledy nebo vystřihovánky. Akce se koná od 8 do 11 hodin, prodávající mohou přijít již půl hodiny před začátkem. Tyto modelářské burzy mají v Pardubicích tradici dlouhou 33 let, přičemž Pardubický spolek historie železniční dopravy je pořádá 22 let.