K degustaci různých druhů vín od několika vinařů zahraje návštěvníkům slavnosti cimbálovka. Připraveny jsou i sýrové speciality, slané pečivo a steaky. Pro všechny návštěvníky budou k dispozici vinné sklenice. Program doplní setkání hasičských sborů.

Rosická brázda, to nejsou jen pluhy

Rosice - V sobotu od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda. Půjde o setkání historických traktorů, stabilních motorů a dopravních prostředků, zkrátka všeho, co voní naftou a benzínem. Součástí setkání bude předvedení orby historickými traktory a pluhy. Vstup pro majitele vystavené techniky bude zdarma. Součástí akce v kryté tržnici bude od 11 hodin koncert dechové hudby Pardubická šestka a od 13 hodin se uskuteční i koncert hvězdy televizních obrazovek Duo Jamaha.

Sobotní kouzla obstará David

Pardubice - Hodinka plná čar a kouzel s kouzelníkem Davidem. V deset, třináct a šestnáct hodin můžete dnes navštívit Pardubický klub kouzel a magie na třídě Jana Palacha, kde se představí domácí reprezentant – kouzelník David. Spolu s přáteli vám mladý kouzelník připravil představení pro celou rodinu. Těšit se na jevišti můžete na tajemné triky, ale i ukázky dětské magie. David ale ovládá i mentální magii, a tak možná poznáte, že tento kouzelník velmi snadno uhádne, na co sami myslíte.

Do Svitav míří stovky hasičů

Svitavy - Bezmála osm set hasičů z téměř osmi desítek praporů a sborů z celého Pardubického kraje, ale i odjinud, zaplní v sobotu dopoledne svitavské náměstí. Historicky první setkání se protne se současně probíhajícím Svatováclavským koštem. Slavnostní průvod projde po čtvrt na dvanáct z dolní do horní části náměstí, kde proběhne žehnání a šerpování praporů. Až do třetí hodiny odpolední bude rovněž k vidění současná i historická hasičská technika.

Do Polabin dorazí tradiční Staročeská polabinská pouť

Pardubice - Osmnáctý ročník tradiční Staročeské polabinské pouti se uskuteční dnes v parku Jiřího Srbka v Polabinách IV před budovou gymnázia v Pardubicích. Program začne v osm hodin ráno průvodem z náměstíčka na Polabiny I s dechovou hudbou Živaňanka pod taktovkou Jindry Vašíčka. V devět hodin zazní slavnostní fanfáry při zahájení pouti starostou Radkem Hejným. Dopoledne je připravený blok škol a soutěže pro děti pod taktovkou Domu dětí a mládeže Alfa a Základní školy Polabiny III, následovat bude vyhlášení výsledků a losování odměn. Odpolední část akce zahájí hudební skupina 105 a Jazz band Jindřicha Pavlíka ze Základní umělecké školy Pardubice – Polabiny, následovat bude Mixle v Piksle, stálice Patrola Šlapeto, folková skupina Marien, vítěz pěvecké soutěže Vlasta Horváth a rocková zpěvačka Bára Basiková. Večer ve 21 hodin zakončí závěrečný ohňostroj. Celým dnem bude provázet moderátorská dvojice Renáta Mertová a Bořivoj Hezký.