Navíc momentálně cestuje, jak jinak než po Číně, takže téma jeho přednášky je zcela jisté,“ vysvětlují organizátoři. Lumír Moučka bude vyprávět o svém putování po historických, kulturních a přírodních památkách v okolí města Si-an v kinosále muzea od 18.30 hodin.

Tématem výstavy jsou úspory

Pardubice - Ve čtvrtek v Ideonu začíná 22. Pardubická stavební výstava. Letošní podzimní ročník je zaměřen na energetické úspory při rekonstrukcích a novostavbách rodinných domů a bytů. Návštěvníci se seznámí s dotačními programy Dešťovka a Kotlíkové dotace, prohlédnou si nejrůznější stavební materiály, technologie, služby a novinky ve stavebnictví včetně užitkových vozů. Výstava potrvá do soboty 14. října, otevřeno je denně od 10 do 18 hodin, v sobotu pak od 10 do 17 hodin.

Dobrovolníci zasadí lípu

Chrudim - V pátek ve tři odpoledne zasadí dobrovolníci z Farní charity Chrudim před budovou Římskokatolické farnosti na Školním náměstí Strom dobrovolnictví jako symbol nezištné pomoci druhým. „Uděláme tak i pomyslnou tečku za oslavami 25 let chrudimské charity. Do budoucna budeme sledovat, kterak 'naše' lípa roste, sílí, košatí - a doufat, že spolu s ní poroste a zapustí hluboké kořeny myšlenka dobrovolnictví, které není bláznovstvím, ale dává smysl. Přijďte nás podpořit a vepsat své přání 'Dobrolipce' do jejího památníčku,“ uvádí za pořadatele Miroslava Šakarová.