Soutěž potrvá do 16 hodin a představuje výjimečnou příležitost pro degustátory amatéry. Ve dni státního svátku pak bude na návštěvníky čekat bohatý program, ve kterém dojde na ochutnávky soutěžních vín, burčáku, ale také na someliérské ukázky. K poslechu a k dobré náladě všem zahraje cimbálovka Jožky Šmukaře.

Moderní jazzová hudba v Divadle 29

Pardubice - Jazz, klasika, avantgarda i rock se ve středu budou prolínat a snoubit v sále pardubického Divadla 29. Kvartet amerického kontrabasisty Mikea Parkera nazvaný Mike Parkers’s Meta přijede do Pardubic ukázat, jak vypadá dnešní moderní jazzová hudba vypůjčující si postupy i z jiných stylů. Členy mezinárodního tělesa jsou kromě jeho vedoucího izraelský bubeník Ziv Ravitz a dva Poláci - klavírista Dominik Wania a tenorsaxofonista Sławek Pezda. Začátek koncertu je ve 20 hodin.

Hvězdárnu otevře astronom Grygar

Litomyšl - Setkání příznivců astronomie a první pozorování hvězd v objektu nové hvězdářské pozorovatelny, která je postavena na zahradě Domova dětí a mládeže v areálu 2. mateřské školy, se uskuteční ve středu od 19.30 hodin. Slavnostního otevření se zúčastní i čestný občan Litomyšle, astronom a popularizátor vědy Jiří Grygar. Pozorovat noční oblohu bude možné za příznivého počasí nejen z dalekohledu umístěného ve hvězdárně, ale i z jednoho přenosného, aby se dostalo na více zájemců.