Dokumentaristka Jana Počtová ve snímku nazvaném Nerodič ukazuje skrze svůj životní příběh a příběhy svých známých rozdílné formy rodičovství, vliv společnosti, zvyklostí a norem na rozhodnutí stát se rodičem. Sama autorka Jana Počtová aktuálně rodičovství řeší. Je jí 35 let, je svobodná a uvažuje o tom, zda chce mít děti a do jakých podmínek je správné je přivést.

V knihovně studují evropské hodnoty

Hlinsko - Městská knihovna v Hlinsku letos pořádá již čtvrtý semestr zájmového vysokoškolského studia. Tentokrát bylo vybráno téma „Evropské kulturní hodnoty“. Výuka se koná vždy ve středu odpoledne v oddělení pro dětské čtenáře, dnes se bude hovořit o evropských hodnotách. Přednášky potrvají až do prosincového svátku Mikuláše, podmínkou úspěšného absolvování tohoto zajímavého kurzu je osmdesátiprocentní docházka a také úspěšné splnění závěrečných testů.

V pátek se otevírá herna bez hazardu

Chrudim - V audioučebně Základní školy Dr. Malíka v Chrudimi se v pátek 13. října otevře od tří odpoledne herna deskových her Hrajeme si s Chrudimkou. Zájemci si tu budou moci vyzkoušet a naučit se pod vedení lektorů nové deskové hry, nebo si ve společnosti podobně naladěných spoluhráčů zahrát staré a osvědčené kusy.

Bláznivé nůžky slaví deset let

Pardubice - V pátek 13. října uplyne deset let od premiéry komedie Bláznivé nůžky, kterou Východočeské divadlo poprvé přivedlo na česká divadelní prkna. Režie jedinečné interaktivní hry, do níž se zapojují sami diváci, se chopil Petr Novotný. Inscenace v Pardubicích a na zájezdech dosáhla téměř 150 repríz. „Bláznivé nůžky jsou detektivní crazy komedií. Hra nás zavádí do kadeřnického salónu se svérázným a zábavným personálem, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků. Najednou se o patro výš stane vražda a jedinými, opravdu nestrannými pozorovateli a svědky jsou diváci,“ řekla dramaturgyně Jana Uherová.