Neděle patří Velké pardubické. Chystají se nejen koně a žokejové, ale i dámy, které mohou na závodišti soutěžit o nejkrásnější či nejoriginálnější klobouk. „O dress codu vědí své na závodištích v Anglii, v Irsku i v Austrálii. Dobrou volbou prý bývá zvolit jednoduché šaty a výrazný klobouk. Anebo naopak,“ uvedla za Dostihový spolek Kateřina Nohavová.

Brambory, med, houby, slivovice

Svitavsko - Biskupický kaléšek si nenechají v sobotu ujít milovníci slivovice. Tradiční festival však zve i na závody velocipedistů. Centrum Bohuslava Martinů v Poličce láká na medovou výstavu, která bude vonět i chutnat po sladké pochoutce. Do Trstěnice na Mikšíkův statek se vydejte, pokud chcete ochutnat jídla podle starých receptů. Prim hrají brambory a řepa. Milovníci hub by se pro změnu měli vydat na Veselku v Litomyšli. Pořadatelé zvou na stovky druhů hub. V Boršově se uskuteční vinobraní.

Pochod generací vede k Báře

Chrudim - Pochod generací má již své tradiční místo v akcích, které město Chrudim v rámci kampaně Dnů zdraví připravuje. Letošní ročník je patnáctým v pořadí. Historie pořádání sahá do roku 2003. Cílem akce je podnítit zájem o aktivní trávení volného času a podporovat současně i mezigenerační soužití rodin.
Sraz účastníků je dnes v 8:45 před areálem městského stadionu v ulici V Průhonech. Odchod v 9:00 hodin.
Připraveny jsou následující trasy:
Chrudim – Slatiňany – Kočičí Hrádek – rozhledna Bára v Městských lesích Na Podhůře
Chrudim – Slatiňany – Švýcárna – rozhledna Na Chlumu – rozhledna Bára v Městských lesích Na Podhůře
U rozhledny Bára bude připraveno zdarma měření cholesterolu, glykémie, tlaku, které zajistí Střední škola zdravotnická a sociální Chrudim, a workshop zaměřený na nordic walking. Součástí akce je vyhodnocení nejmladšího a nejstaršího účastníka a nejpočetnější generační rodiny. Akci připravilo Zdravé město Chrudim společně s Klubem českých turistů a Městskými lesy.

S lampionem za ohňostrojem

Pardubice - Ulice Pardubic bude v sobotu brázdit historický trolejbus a historický autobus. V 9 hodin ráno vyjdou do ulic také včelaři, ti mají naplánovaný průvod, kterým oslaví Dny medu. V 10 hodin odstartuje z Pernštýnského náměstí Běh naděje. A opět z Pernštýnského náměstí vyjde v 18.30 hodin lampionový průvod, na něj naváže v 19.30 hodin oblíbený ohňostroj na zámeckém rondelu. V průběhu dne na náměstí vystoupí skupina Pískomil se vrací, Timudej, Vltava a po ohňostroji zahraje Factorial! Orchestra a Kamil Střihavka. Na Příhrádku je připraveno odpoledne plné irského tance a hudby, směrem k zámku se představí pouliční umělci a karikaturisté.

Přijďte se večer bát do parku

Medlešice - M klub Medlešice zve všechny na sobotní Zámecké strašení v medlešickém parku, které se uskuteční od 18.15 hodin do 21 hodin. Vstup do strašidelného parku bude po skupinách. „Není nutné být na akci na začátek, lze docházet průběžně. Vzhledem k připravovanému programu v parku budou děti pouštěny po menších skupinkách. Aby vám čekání na strašidla rychleji uteklo, je pro vás připraven doprovodný program u vstupu na hřišti,“ doplňují ještě pořadatelé.