Do letošního festivalu se v pátek od 20. hodiny zapojí kapely Nové zboží a P.A.K.o band, obě místní, dále Blabovy stromy z Litomyšle a 4P z Vysokého Mýta. Druhý den bude park patřit Pivním slavnostem. Už hodinu před polednem bude znít reprodukovaná hudba, zahájení je plánováno na 14. hodinu, představí se mažoretky, diváci uvidí ukázku capoeiry.

Zahraje Choceňačka, Kantorský dixieland, v 17.30 začne koncert Moniky Načevy s kapelou, pak bude pódium patřit sestavě Reach. Na 20.30 je přislíben Aleš Brichta band, následují Taipan a No! Pro děti budou v průběhu obou akcí připraveny atrakce. Součástí Pivních slavností se stane vyhlášení malovací soutěže pro děti. Výsledky měly být zveřejněny při červnovém Vítání léta, to se však nekonalo, proto bylo vyhlášení přesunuto na tento srpnový víkend. Děti měly za úkol namalovat, nakreslit či jinak výtvarně ztvárnit téma „život na louce“.

Zúčastnit se směli chlapci a dívky do patnácti let. Obrázky, které byly do daného termínu doručeny, budou vystaveny v areálu pelinského parku. Vítěze malovací soutěže určí odborná porota, bude udělena také cena diváků. Vyhlášení výsledků výtvarného klání se podle sdělení pořadatelů uskuteční přímo u pódia po vystoupení dechové hudby Choceňačka.

(pá)