Co vás v soutěži nyní čeká?
Semifinále, kde bude čtyřicet nebo padesát holčin, bude podobné jako předchozí kolo. Navíc přibude volná disciplína. Porota vybere dvanáct finalistek a jednu náhradnici, které pak odjedou na soustředění do Thajska.

Jak se připravujete?
Když jsem se dozvěděla, že postupuju, naběhla jsem do posilovny a dřu. Tímto bych chtěla poděkovat Karlu Betlachovi, který mi připravuje cvičební plány i jídelníček. Musela jsem si odpustit sladké, taky omáčky a knedlíky. Jidelníček je tedy nyní zaměřen na kuřecí maso a zeleninu. Jako volnou disciplínu si připravuju historický šerm. Za její přípravu děkuju Tomáši Jakoubkovi alias Žakovi, který má skupinu historického šermu.

Vzhled je pro vás asi dost důležitý…
Vzhled je v dnešní době důležitý. Ale každý ho vnímá subjektivně. Jestli je někdo hezký, nemůže říct jeden člověk, nemůže to říct ani žádná porota. Je to o tom, jak se člověk cítí. Pokud se cítí sebevědomě a vystupuje tak, vypadá líp, než když má skrčená ramena.

Co jste ochotná svému vzhledu obětovat?
Určitě čas, ten obětovávám každý den před zrcadlem. Taky dřinu v posilovně. Ale ne tolik času, abych se nemohla věnovat tomu, co mě baví. Mám štěstí, že mezi mé záliby patří sport. A zdraví? S nemocemi, jako jsou anorexie a bulimie, jsem se setkala spíš u holčin mimo branži. Co se týče plastické chirurgie, nevadí mi. Pokud to někomu pomůže… Uvažuju o tom, že třeba jednou, až budu starší, nebylo by to špatné…

Jak jste se dostala k modelingu?
Může za to jeden amatérský fotograf, který si mě všiml na fotografii ze školy. Zaujalo ho moje afro na hlavě, vlastně zkažená trvalá. Tak to začalo.

Co na to rodiče?
Rodiče nejsou nadšení, hlavně kvůli tomu, že ještě studuju, letos maturuju. Vadí jim, když kvůli modelingu nejdu do školy. Ale na druhou stranu jsou asi pyšní, když mě někde vidí v časopise, a podporují mě i na soutěžích.

Zaznamenala jste už nějaké úspěchy?
Letos mi vyšly fotky v plavkách, teď mám další fotky v časopise. A fotila jsem třeba s Vojtou Kotkem.

Prosazujete se jen díky castingům?
Přes castingy i známé. Nejsem v agentuře, takže jsem si musela udělat známé, fotit se známými fotografy, kteří si pak třeba vzpomenou…

Máte z branže zkušenost se závistí, pomluvami?
Je to relativní, jsou holky, které jsou přející, i ty, které pomlouvají. Horší je to tady ve městě…

Prozraďte nám vaše ambice v modelingu i osobním životě.
Ještě chvíli se chci v modelingu udržet, abych si přivydělala. Rozhodně nepočítám s tím, že bych se jím mohla živit, to se týká jen malého okruhu holčin, je to tam hodně „nahypané“. Teď je nejdůležitější maturita a pak bych se ráda dostala na práva.