Druhá jmenovaná inscenace byla uvedena v hlavním programu přehlídky, a tak se dostala i pod drobnohled recenzentů. „Zdá se, že režisér inscenace – hostující Josef Jan Kopecký – si byl žánrového zakotvení textu na hranici dramatu a melodramatu dobře vědom a podle toho i postupoval. Dokonce bych řekl, že místy šel vytouženým slzám citlivých diváků zbytečně naproti," napsal Luděk Horký. „Inscenace naservírovala divákům hned tři zralé a vyrovnané herecké výkony. Herci pečlivě pracovali s napětím a velmi dobře ovládali jevištní řeč. Uvádět hry jako je Měsíční běs (anebo raději ještě lepší) vyžaduje v podmínkách amatérského divadla pořádnou dávku odvahy a vytrvalosti. Jsem moc rád, že se soubory výzev nebojí. Evidentně to dokáže ocenit i publikum, které má hlad po působivých příbězích," uzavřel svou recenzi.
Pohled „múzou políbeného" diváka Orlickému deníku zprostředkovala ústecká pedagožka a divadelnice Lenka Janyšová, která měla z letošního ročníku Jiráskova Hronova pozitivní dojmy. „Jsem ráda, že program byl tvořen různými žánry včetně činohry. Byla jsem v semináři 45+, který byl velmi dobře zorganizovaný a vedený," uvedla a na adresu Josefa Jana Kopeckého dodala: „Viděla jsem Měsíční běs, myslím, že se velmi dobře vydařil. Herci diváky strhli svým výkonem, mělo to dobrou výpovědní hodnotu."
A jak přehlídku hodnotí třebovský herec a režisér? „Jsme rádi, že jsme tam byli. Hrálo se nám skvěle a reakce diváků byly moc příjemné, po představení mi přišly poděkovat asi dvě desítky diváků včetně pana profesora Laurina," vzpomíná na přehlídku Josef Jan Kopecký. A jeho další divadelní plány? Jak prozradil, rád by se pustil do Kočáru do Vídně.