„Půlhodinový výpadek způsobily dva technické problémy. Nejprve nám nefungovaly pevné linky a webový systém hlásil vše vyprodané,“ popsal komplikace ředitel festivalu Jan Pikna.

Nutno dodat, že se vše povedlo brzy vyřešit a technické problémy nebyly na straně festivalového týmu. „Udělali jsme opatření, aby se dostalo k samotnému prodeji vždy jen tisíc lidí, aby byl nákup přehledný a komfortní,“ vysvětlil Jan Pikna. Je však jasné, že ne každý sehnal lístky na vše, co si přál. Během prvního dne zmizelo z nabídky patnáct pořadů. Jde však pouze o rezervace.

REZERVACE NA TŘI DNY
„Po třech dnech se nevyzvednuté lístky dostávají do prodeje. Lidé mnohdy blokují více lístků. Je tedy stále šance dostat se na v tuto chvíli vyprodaná představení,“ řekl Jan Pikna. K tomuto účelu slouží funkce „hlídací pes“. Dle předpokladu byl největší zájem o představení Český poutník, operu Libuše, koncerty Jaromíra Nohavici s Janáčkovou filharmonií nebo operu Maškarní ples.

Lístky nezmizely po prvotním náporu na největší hvězdu festivalu, kterou je Javier Camarena. Milovníci nevšedních zážitků se mohou stále podívat na představení v Nových Hradech.