Na koncertech zazní legendární hity i novější písně. Vstupné se pohybuje v rozmezí 590 až 790 korun.

Česká muzika zahraje v Rosicích

Rosice u Chrasti - Přijďte se pobavit do rosické restaurace Na křižovatce ve čtvrtek 26. října! Od 16 hodin vám k tanci a poslechu bude hrát Česká muzika s harmonikou. Nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu.

Horkýže Slíže oslaví čtvrtstoletí působení na hudební scéně

Pardubice - Slovenská skupina Horkýže Slíže slaví čtvrtstoletí na hudební scéně, a to velmi stylově. Vyrazila na turné se svým novým CD Pustite Karola, které bude symbolicky čítat 25 zastávek po České republice. Již ve čtvrtek zahrají tito punkrockoví klasici v Congress Centre v Pardubicích. Jako speciální host se představí zakázanÝovoce a Mean Messiah. Kromě koncertní šňůry ke zbrusu novému albu, dostupnému i na kapelním YouTube kanálu, si kapela nadělila také knihu Kontiňu… pokračujeme, kterou s humorem a nadhledem sepsal hudební publicista Jaroslav Špulák.

Smetanův dům ožije kastanětami

Litomyšl - Projekt Fandango ve čtvrtek v Litomyšli připomene běžnou hudební praxi 17. a 18. století. Představí nezvyklou kombinaci dvou cembal a barokních kastanět v podání cembalistek Lucie Guerra Žákové a Petry Žďárské. Španělská tanečnice a hráčka na kastaněty Ludovica Mosca program ozvláštní ukázkou barokních tanců.

Soubor Barocco sempre giovane představí baroko

Pardubice - Komorní soubor Barocco sempre giovane pořádá druhý koncert z letošního podzimního abonentního cyklu. Hlavním protagonistou čtvrtečního koncertu, který se uskuteční od 19 hodin v Rytířském sálu pardubického zámku, bude italský houslista Giuliano Carmignola. Třetí koncert 23. listopadu se ponese v duchu Johanna Sebastiana Bacha. Kvůli loňskému zájmu o adventní koncert se pořadatelé rozhodli pro dva termíny - neděli 17. prosince v 16 a 19 hodin. Sezonu uzavře soubor Tradičním svatoštěpánským koncertem v Sukově síni Domu hudby 26. prosince v 17 hodin s mezzosopranistkou Dagmar Peckovou.

Výstavu zpestří přednáška

Chrudim - Regionální muzeum v Chrudimi jako součást doprovodného programu k výstavě „Země a člověk: příběh hmoty a ducha“ ve čtvrtek uspořádá od 17 hodin přednášku „Příroda v mytologiích“. Přednášet bude Tomáš Pavlík. Výstavu „Země a člověk: příběh hmoty a ducha“ je možné v muzeu zhlédnout ještě do 12. listopadu letošního roku.