„Po letní pauze vás opět zveme na další cestovatelský večer, který se uskuteční v úterý od 19 hodin ve Společenském domě Slatiňany. Tentokrát za námi přijede Aleš Němeček se svojí cestou po Namibii,“ zve Irena Palatášová ze slatiňanského infocentra.

Rozmarný duch v Divadle Exil

Pardubice - Konverzační komedii Noela Cowarda s názvem Rozmarný duch uvede v úterý od 19 hodin Divadlo Exil. Diváci se dozví, že není radno si zahrávat s okultními vědami a brát spiritismus na lehkou váhu. A také zjistí, jak vypadá nepovedená spiritistická seance, při které člověk vyvolává duchy za pomoci potrhlého média.

Proč to s dětmi neumíme?

Svitavy - O tom, jak lépe komunikovat s dětmi, a proč to někdy nejde tak, jak by mělo, bude v úterý v pět hodin odpoledne v Ottendorferově domě ve Svitavách přednášet Lidmila Pekařová. Řeč bude o problémových oblastech komunikace, jako je používání nesprávných výrazů, o tom, jak nebránit dítěti učit se rozhodovat, nebo jak lépe využívat gesta.

Lidé se budou moci setkat s předními českými youtubery

Pardubice - Show plná rozhovorů, výzev, dotazů a hudby předních českých youtuberů. To je Youtuberská show založená na interakci mezi vystupujícími a diváky. Na akci ve středu ve výstavním centru Ideon od 17 hodin vystoupí PJay, DenisTV, Veronika Spurná, Fimlar, House a Naty. Pod vedením profesionálního moderátora prý přinese Youtuberská show zábavu nové generace. Lístky v předprodeji stojí 150 korun.

Poušť, prapodivná zvířata a nemyté ženy v Holicích

Holice - Fotograficko-filmovou projekci Záhadná Namibie mohou zájemci zhlédnout ve středu od 18 hodin v holickém kulturním domě. „V našem nejnovějším pásmu uvidíte nádhernou poušť, bílého pavouka, duhového gekona, písečnou zmiji, plameňáky a spousty dalších zvířat, ale i prapodivné rostliny,“ láká cestovatelská dvojice Kateřina a Miloš Motani. Divákům přiblíží také diamantové město, záludné Pobřeží koster, kde ztroskotalo na šest set lodí, a zajímavé africké kmeny. Cestovatele zajímal hlavně kmen Himba, kde se ženy celý život nemyjí a své tělo natírají voňavou červenou hlinkou rozetřenou s tukem, ale odvážili se i do chudinských čtvrtí ve městech.