Arménii představí svým sousedům

Zaječice - „Arménie - rajská země Noemova“. Tak se jmenuje cestopisný film Josefa a Růženy Alinčových, na jehož páteční promítání zve všechny zájemce Osvětová beseda Zaječice. „Film promítneme v Kulturním domě Zaječice v 17.30 hodin. Vstupné je dobrovolné,“ upřesňují ještě pořadatelé z obce, v níž manželská autorská dvojice žije.

Leoš Tuček a Kapverdy

Heřmanův Městec - Náboženská obec Církve československé husitské v Heřmanově Městci vás srdečně zve v pátek 27. října v 19 hodin do modlitebny Husova sboru na přednášku Leoše Tučka s dataprojekcí Kapverdské ostrovy – ostrov Santiago.

Jízda historických vozidel za TGM

Litomyšl - Pokud už v pátek přemýšlíte, kam se vypravíte v sobotní sváteční den, nevynechejte ze svých úvah vzpomínkovou jízdu historických vozidel. Jízda začíná dopoledne na náměstí. První zastávku bude mít u sokolovny a vyvrcholí hodinu před polednem v nedalekém Vlčkově, kde při té příležitosti proběhne pietní akt u busty T. G. Masaryka.

Hlinecká chryzantéma

Hlinsko - Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Hlinsko - Klub Chryzantéma - zve na tradiční Hlineckou chryzantému do Multifunkčního centra v Hlinsku. Součástí výstavy, která potrvá od 27. do 29. října, bude již tradiční výstavka obrázků pana Chmelíka, ukázky patchwoku, ukázky kosmetiky a zajímavé soutěže pro návštěvníky. Vyzýváme zájemce o aranžování, aby se zúčastnili soutěže „O nejhezčí naaranžovanou dýni“. Mohou donést aranžmá den před výstavou (ve čtvrtek od 15ti hodin do MFC). Naaranžované dýně budou vystaveny a návštěvníci vyberou tu nejlepší. V sobotu se uskuteční soutěž v aranžování květin pro školáky a dospělé členy svazu zahrádkářů.