I když jsou oba z Třebové, každý přijede z jiného směru. Milan, který hraje na kytaru, přicestuje z Moravské Třebové, zatímco Petr je z České Třebové a publiku zahraje na mandolínu. Návštěvníci si mohou nejen poslechnout hudbu, ale i přinést vlastní hudební nástroj a zahrát si přímo s hudebníky. Akce začíná dnes od sedmi hodin večer na zahrádce před čajovnou Ottendorferova domu.

V kempu se bude hrát a tančit

Seč - Břehy Sečské přehrady zůstávají i na začátku srpna v obležení návštěvníků. Rekreanti si tady užívají především letního klidu a pohody. Mnozí z nich si však už zvykli i na pravidelná pohádková představení v Autokempu Pláž, která jsou zacílena na dětské publikum. Dospělí si zase přijdou na své třeba při pátečních večerech s živou hudbou v restauraci autokempu. Nejinak tomu bude i v pátek, kdy tu v rámci uvedeného cyklu zahraje od 20 hodin k tanci a poslechu sečská skupina Iron Hills.

Mrazivý příběh a komedie na zámku

Pardubice - Festival Pernštejn(l)ove uvede na nádvoří pardubického zámku v pátek večer dvě představení. Od 18 hodin sehraje soubor z Kroměříže mrazivou inscenaci Veroničin pokoj, za kterou získal mnoho cen. Jde o kombinaci sci-fi fantazie a psychologického thrilleru. Od 21 hodin představí olomoucké duo Do houslí, které tvoří rodáci z Pardubic Michaela Doležalová a Roman Vencl, komediální příběh manželů, kteří slaví pětadvacáté výročí. Vstup na jednotlivá představení je sto korun.

Vesnické hry bez katastru mají jubileum 

Sopotnice - V pořadí 20. Vesnické hry bez katastru se uskuteční na fotbalovém hřišti v Sopotnici v sobotu 5. srpna od 13 hodin. Připraveny budou soutěže a sportovní disciplíny pro dospělé, hry pro děti, ukázka obecní i hasičské techniky, odpoledne hraje Modrý den, večer 4watty.