Jak vznikl nápad uspořádat festival právě v obci Studené?
Stalo se tomu po tragickém úmrtí našeho kamaráda, kytaristy, který ve Studeném vyrůstal.
Kolikátý je to ročník a kdo si na festivalu zahrál minule?
Festival pořádáme druhým rokem a na prvním si zahrály kapely, které se s naším kamarádem Petrem Koskem s přezdívkou Krychlič, odtud ten název festivalu, znaly.
Bude letos festival ve stejném duchu, nebo jste se rozhodli pro nějakou změnu?
Festival bude ve stejném duchu ve smyslu pomoci lidem v nouzi, podpora charitativní činnosti a setkání lidí, co mají rádi dobrou muziku.
Charitativní činnost festivalu tedy spočívá v čem?
Všechny skupiny, které vystoupí, se stejně jako loni vzdávají nároku na honorář. Tentokráte ve prospěch postižené studentky na vozíčku v rámci veřejné sbírky.
Budete v příštích ročnících dále spolupracovat s obcí Záchlumí, nebo myšlenka festivalu bude spojená s jiným městem?
Další ročníky budou se stejnou myšlenkou, ale přidáme se k jinému vybranému projektu veřejné sbírky pro potřebné spoluobčany.
Kdo letos na festivalu vystoupí?
Svoji účast přislíbily kapely: Kat-a-pult band, Hash-
berry, Moucha, Wasabi, Nirvana revival.
Co by ještě čtenáři měli o festivalu vědět?
Že svojí účastí pomohou dobré věci, uslyší kvalitní muziku, mohou zakončit léto stanováním na louce pod Podskalákem a udělat si prima víkend. (th)

O veřejné sbírce pro Moniku

Monika Valachová byla v březnu roku 2012 při dopravní nehodě těžce zraněná. Přes intenzivní lékařskou péči je od té doby imobilní, pohybuje se na invalidním vozíku.
Sbírka je vyhlášena za účelem získání finančních prostředků, které pokryjí náklady, jež nejsou hrazené z jiných zdrojů (jako zdravotní pojištění, povinné ručení, sociální odbor apod.) nebo jsou z těchto zdrojů hrazené jen částečně.
Těmito náklady se rozumí získání finančních prostředků na bezbariérové bydlení, zdravotní a kompenzační pomůcky, opakovanou intenzivní rehabilitační péči apod. Sbírka je vyhlášena do 31. 12. 2014.
Konto ve prospěch Moniky je otevřeno a vedeno zcela bezplatně u Komerční banky pod číslem: 107-4048370287, kód banky: 0100.