„Koncert se odehraje v pátek 18. června od 20 hodin. Bude součástí jeho letošního akustického turné, které má název Pod hvězdami aneb Vždy je něco za oponou,“ uvedla za pořadatele akce Johana Turnerová.

„Svojšice tak budou jednou ze zastávek tohoto speciálního akustického projektu, s kterým bude zpěvák Petr Kolář k vidění v amfiteátrech, na hradech nebo zámcích a kde zahraje akustické aranže známých hitů, jako jsou například pecky Ještě, že tě lásko mám, Vyznání, Jsem sám nebo Jednou nebe zavolá,“ poznamenala Turnerová.

Známé hity podle jejích slov dostaly novou podobu, úpravu, na pódiu navíc doplněnou o smyčcové kvarteto. Hostem některých koncertů bude Iva Marešová & 999.

„V loňském roce se uskutečnilo velice úspěšné Jarní akustické turné v kamenných divadlech a kulturních domech, které bylo už před zahájením vyprodané. Diváci byli nadšení, nám se koncerty také moc líbily, a proto jsme se rozhodli, že letos akustické turné zopakujeme, ale v prostorách s větší kapacitou – v letních amfiteátrech, na hradech a zámcích – tedy venku pod širým nebem. Rovněž jsme chtěli podpořit vydání 2CD+DVD Akusticky v Karlíně, které vyšlo na podzim a je to živý záznam akustického koncertu z Hudebního divadla Karlín. Komplet obsahuje 2CD a DVD s více než dvouhodinovým záznamem koncertu, tři videoklipy, dokument z turné… I proto jsme se rozhodli pro toto turné,“ vysvětlil zpěvák Petr Kolář. „Nápad to byl společný – můj a mého produkčního týmu. Chtěli jsme koncerty uskutečnit hlavně na hradech a zámcích, v letních amfiteátrech. Podařilo se nám to a myslím, že všechna místa jsou zajímavá,“ řekl Petr Kolář.

Vstupenky jsou už nyní v prodeji, cenově zvýhodněné je rodinné vstupné.