Sportovní hala Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Lanškroun včera hostila již devátý ročník soutěže Kalibr cup. V tomto ojedinělém klání poměřují své dovednosti studenti třetích ročníků oborů kadeřník a kosmetička z celé republiky, kteří zvítězili ve školních kolech. Letos své zástupce vyslalo 34 škol a učilišť. V kategoriích „Vlasová tvorba, Make-up a Nail-art“ soutěžilo skoro devět desítek slečen i mladých mužů.

Záplava zlata

Tématem letošního ročníku byl „Egypt“. Na hlavách, tvářích i nehtech modelek postupně vznikaly pod rukama mladých tvůrců extravagantní kreace. Egyptské královny se topily v záplavě zlaté a zdobily je doplňky.

Lanškrounskou školu ve „Vlasové tvorbě“ reprezentovaly Lucie Tobišková a Renata Plocková. Ta modelce Lence Jiroutové vytvořila účes, v němž byla zakomponovaná pozlacená konstrukce z pletiva. „Účes jsem vymyslela sama, inspirovala jsem se filmem. Problém byl právě s tím, jak vymyslet konstrukci. Nakonec jsem ji vyrobila z pletiva, které jsem koupila v železářství,“ popisuje svůj originální nápad studentka.

Naopak podle momentální inspirace „na place“ tvořila make-up Markéta Hraníčková ze SOU obchodní v Poličce. „Sama nevím, co ještě budu vytvářet, vždycky to vzniká až na místě, jinak to neumím,“ přiznala před soutěží kosmetička a pokračovala: „Určitě ale budu volit zlatou a modrou barvu.“ Zlatou chtěla použít i její kolegyně z kategorie „Nail-art“ Michaela Švejdová: „Nějaké návrhy mám. Budu lepit oranžové peří, z barev použiju zlatou, oranžovou a černou.“

Lanškrounská soutěž je jedinečná tím, že je postupová. Prvních deset z kategorií „Vlasová tvorba a Make-up“ postupuje do Prahy na soutěž pořádanou u příležitosti Mezinárodního veletrhu kosmetiky, kadeřnictví a zdravého životního stylu World of beauty a Spa. Příští ročník soutěže Kalibr cup bude jubilejní – desátý. Zástupce ředitele školy Milan Lédl prozradil, že tématem budou „Hvězdy 30. let“. Výsledky letošního ročníku přineseme zítra.