Pravidelným akcím budou věnovány středy, čtvrtky a pátky. Už ve čtvrtek v 18 hodin bude v Bennewitzově pavilonu zahájen promenádní koncert Salonního orchestru Brno, který zahraje skladby Kmochovy, Smetanovy, Bizetovy či Straussovy. V červenci se na pódiu představí ještě skupiny Carramba, Medvědi a 4 Level.

Dnes koncert, zítra film

I v pátek má příjemné prostředí parku co nabídnout. Počasí zatím nasvědčuje tomu, že první večerní filmová projekce by se měla vydařit. Po setmění, kolem půl desáté večer, se bude promítat film Zabil jsem Einsteina, pánové. I další páteční večery v červenci budou patřit české klasice. Připraveny jsou snímky Pane, vy jste vdova, Jára Cimrman ležící, spící a Rozpuštěný a vypuštěný. Do letního kina je vstup zdarma, na koncerty dobrovolný. Obě aktivity pořádá Kulturní centrum Česká Třebová.

Po čtyři středy, počínaje 14. červencem (a dále 28. 7., 11. a 25. 8.), zve Městská knihovna Česká Třebová ve spolupráci s Mateřským centrem Rosa od 17.30 hodin na Léto s pohádkou v parku Javorka, divadelní představení pro děti. Příští týden přiveze Divadlo Dno Velmi zvířecí pohádku, následovat budou Divadlo Tramtárie s Polízanicí malé čarodějnice, Antonín Novotný s představením Nejkrásnější narozeniny a na konci prázdnin Johana Vaňousová a Jana Kollertová s pohádkou Když zvířátka hrají divadlo. Kdyby pohádkám nepřálo počasí, hrát se bude v městské knihovně.