Eva Kotalová, soudkyně ze Svitav
Těším se na krásu prvních květin, na procházky s pejskem v přírodě, ze sluníčka nabírám sílu. Tradičně peču beránka, mazanec, barvím vejce. Celá rodina si dá ke svátečnímu obědu kachnu se zelím, skleničku chutného červeného vína a vše umocníme příjemným posezením na terase.

Jiří Petr, vedoucí odboru školství a kultury ve Svitavách
Velikonoce mám spojené s nostalgickými vzpomínkami na dětství. Jídlo vyhraněné nemám, jím prakticky vše. Jako klad vidím rodinu pohromadě a jako zápor to, že mnozí tyto svátky berou jako závod v konzumaci alkoholu.

Emanuel Koráb, Poradenské středisko pro volbu povolání ve Svitavách
Na svátky svátků se těším z prostého důvodu. Velký význam vidím ve vzkříšení Ježíše Krista. Těším se obecně ve zlepšení rodinných i přátelských vztahů, kdy se dotyční sejdou, pohovoří o tom, co každého zajímá. Navíc se těšíme volnému dni navíc. Mám v oblibě velikonoční nádivku, s chutí si ji tedy dám, nebude chybět ani jehněčí s bramborem. A co si dám k pití? Nejspíše kyperské vínečko a nepohrdnu ani vychlazeným pivečkem.

Tonda Hodaň, Moravská Třebová
Já sám nechodím děvčata mrskat, to přenechám svému synovi, kterému upletu pomlázku a pak čekám, kolik vajec donese domů. Protože rád vyrábím různé pochutiny, vaječná pomazánka nebude výjimkou. K obědu bude řízek, čím větší, tím lepší a zapiji ho několika džbány piva a nějaký rum navrch, ať je oslava, jak má být.

Jana Slavíková, prodavačka v trafice
Od Velikonoc očekávám pořádný nářez! Ráda uklízím, proto dbám na pečlivý úklid a celý dům zdobím velikonočními motivy.

Naďa Mašková, Svitavy