Na svém kontě má jeden film a protože je mu to málo, pustil se s bandou nadšenců do dalšího s názvem „Natvrdo“. Své kamarády neváhal vytáhnout do Vysokých Tater, kde s nimi natáčel v náročných podmínkách.

Honzo, jak dlouho máte v hlavě „Natvrdo“? Co mu předcházelo?

Abych se přiznal, tak „Natvrdo“ mám v hlavě asi rok a půl. Celý film jsme začali vymýšlet zhruba na přelomu března a dubna loňského roku. Původní nápad byl takový, že když hraje v Ústí hudební sestava „Individuo“, nebylo by špatné natočit jí „InDVDuo“ (smích).

Nejedná se o první snímek, který režírujete, v čem se liší od prvotiny „Robert Osman In Memoriam“?

Jiný je v tom, že má propracovanější příběh s lepší strukturou. Je v něm podstatně méně hlavních rolí. Na druhou stranu společného mají také řadu věcí, jako například motiv žebráka. Setkáváme se opět s vysokými horami, Krkonoše jsme tentokrát vyměnili za Tatry.

Kde berete tyto motivy? Máte nějakého oblíbeného autora, z něhož čerpáte?

Ne, nikdo vyloženě oblíbený mě nenapadá. Sám sebe podezírám, že tím filmem filtruji nějaké své potlačené stránky. Zatím jsem ale nepřišel na to proč.

Samotné aktéry asi dost překvapilo natáčení v Tatrách. Proč zrovna Rysy? Čím jste se inspiroval?

Je to jednouché, já jsem totiž loni na Rysech byl. Když jsem tam vylezl a viděl tu nádheru okolo, řekl jsem si, že tady bych chtěl nějakou scénu natočit. No, a povedlo se.

Celé výpravě nepřálo příliš počasí, kromě pravidelného deště trápila herce také zima a silný vítr.Jste přesto výsledky natáčení spokojen?

Jsem velice spokojen s výsledky natáčení, herci odvedli v obtížných podmínkách bezvadné výkony. Potřebovali jsme dát dohromady celkem pět scén a další záběry, vše jsme stihli podle plánu.

Kdy se mohou diváci těšit na premiéru nového filmu? Co mohou očekávat?

S největší pravděpodobností to bude víkend před Velikonocemi. Doufám, že poskytneme návštěvníkům v prvé řadě kvalitní zábavu. Kromě hereckých výkonů spoléháme také na hudbu, o kterou se postarají formace Tichá woda a Individuo. Přál bych si, aby diváci viděli, že i v Ústí to může být „natvrdo“.

Můžeme se v budoucnu těšit na nějaký další film?

Určitě to není poslední projekt. Jen vzhledem k neochotě herců hrát ve vysokohorských polohách při teplotách blízko nule bude příští natáčení na plážích v Tunisu (smích).