V Žamberku se odehrají v podobném duchu jako v předchozích letech. Na prvního máje ve dvě odpoledne vyrazí od budovy gymnázia průvod, který skončí na Masarykově náměstí. Ve 14.30 začne majálesová estráda, ve které se vystřídají studenti gymnázia, vystoupí dechovka zdejší základní umělecké školy, mažoretky ze ZŠ 28.října, taneční skupiny Neon a Alabama. Ve čtyři odpoledne začne tradiční festiválek kapel, na kterém mají vystoupit skupiny Hashberry, Wasabi, Melmac Space Orchestra a Two Men Whose Love´s Music.

Gymnazisté v Lanškrouně si jako téma studentských slavností vybrali svět filmu a hvězdný Hollywood. Majáles začne 1.května ve 13 hodin na náměstí tradičním průvodem v maskách. Na pódiu se pak vystřídá řada účinkujících. Zahrát mají mj. kapely Somebody´s Singing, Mother´s Angels, Nirvana Revival a Heebie Jeebies, k vidění budou módní přehlídky, ukázky tance, sportu a chybět nemá ani tombola.

Králické gymnázium připravuje majáles s bohatým programem na 23. května. Dopoledne vystoupí na náměstí různí umělci či skupiny a studenti divákům představí své zájmové aktivity, v podvečer by se pak měl v kostele sv. Michaela uskutečnit koncert Lucie Bílé a chlapeckého sboru Boni Pueri.

(daf)