Benefiční večer bude možné sledovat na kanále YouTube, na Facebooku nebo internetové televizi Mall. Pořad bude volně přístupný, lidé však zakoupením symbolické vstupenky podpoří speciální školy v Litomyšli, Poličce a Vysokém Mýtě. Jsou to města, ve kterých se každoročně benefiční koncerty konají. Letos si nikdo leštit boty a žehlit košile nemusí. „Rok co rok lidé museli zanechat pečení nebo jiných vánočních příprav, obléci se do svátečního a vyrazit do divadla nebo třeba do kostela. Letos ale klidně mohou zůstat u sporáku,“ podotýká ředitel festivalu Karel Telecký s tím, že posluchači mohou spojit pečení cukroví s poslechem hudby a zajímavých hostů.

Hudební doprovod bude zcela v režii festivalové kapely Parkoviště pro velbloudy, kterou doprovodí smyčcové trio. „Muziku a vyprávění hostů se pokusíme skloubit zhruba půl na půl. Hudba bude pochopitelně vánoční a povídat si budeme třeba o tom, jaké paralely prožívá v tuhle chvíli zdravý dospělý člověk a náctiletý vozíčkář. Spoustu věcí se totiž od sebe můžeme navzájem naučit,“ poodhaluje scénář režisér Dominik Kalivoda. Program doplní rozhovory s některými pořadateli festivalu a pozvanými hosty, o své postřehy se podělí i oblíbený herec Jaroslav Dušek.

Charitativní festival lze kromě zakoupení vstupenek podpořit i zasláním peněz na transparentní účet. Organizátoři festivalu také speciální ročník vyšperkovali zřízením nového e-shopu, který souvisí s vánočním pečením a nákupem vánočních dárků. „V letošní limitované edici najdete nové ponožky, zástěry nebo třeba skvělé moravské víno. Ke každému nákupu navíc díky spolupráci s pardubickými Kávovinami lidé dostanou vanilkový cukr pro společné pečení rohlíčků, jejichž design celou kolekci provází,“ dodává Telecký.

Zboží z festivalové kolekce lze zakoupit i v informačních centrech v Litomyšli, v Poličce a ve Vysokém Mýtě. Jsou tu i kasičky, do kterých lze přispět na bohulibý účel jakýmkoliv finančním obnosem.

Benefiční festival Hudba pomáhá v číslech

Celkový výtěžek festivalu za 13 ročníků činí 3 091 160 korun.
Podpořil již 16 rodin a organizace Bereniku.
Vystoupilo na něm 64 skupin.
Na koncerty dorazilo 12 224 návštěvníků.