Jeho kulturní části bude patřit pódium na ústeckoorlickém Mírovém náměstí, na němž se vystřídají během šesti dní stovky účinkujících z místních škol a amatérských souborů různých žánrů. Jako třešničky na dortu pak jsou do programu zařazena vystoupení profesionálů zvučných jmen. V pondělí večer to bude Václav Neckář se skupinou Bacily.

Ústí nad Orlicí, 13. ročník "Město v pohybu – týden dobré pohody"
4. – 9. června

Pondělí 4. června
Mírové náměstí
15.00 Zlatý klíček a Písnička ZŠ Komenského
15.45 ZŠ Bratří Čapků
16.30 Pojďte s námi do pohádky – ZUŠ
17.15 Black Band – ZUŠ
18.30 Václav Neckář & Bacily
20.30 The Fireballs, rock and roll
22.30 Těžká doba
Tělocvična ZŠ Bratří Čapků
13.00 přehazovaná ZŠ (7. – 9. tř.)
Tenisové kurty
15.30 Tenisový turnaj pro děti a mládež
Velké Hamry
16.00 Bike sprint – cykločasovka pro děti

Úterý 5. června
Mírové náměstí
15.00 ZŠ Kerhartice
15.45 DPS Čtyřlístek – ZUŠ
16.30 Generace
17.15 Zumba
18.15 Alou Vivat
19.30 Jazzování s Františkem Uhlířem
21.00 Docuku, folklorbeat
23.00 P.P.S.
„Kociánka"
10.00 Den ochrany životního prostředí
Atletický stadion TJ Jiskra
9.00 Pohár rozhlasu – republikové finále žactva v atletice
Hřiště ZŠ Bratří Čapků
13.00 Vybíjená pro žáky 4. – 5. tř.
Tělocvična ZŠ Libchavy
13.00 Florbal pro ZŠ 6.-7. tř.
Tělocvična VÚB
13.00 Florbal pro ZŠ 8. – 9. tř.
Tělocvična SŠA Dukla
13.00 Florbal pro SŠ
před Malou scénou
14.00 Pohádkové perličky: 4 krátké pohádky – SZŠ

Středa 6. června
Mírové náměstí
14.15 Tanec a pohyb – DDM
15.00 DPS Větrníček a MŠ Na Výsluní
15.45 Acri Tibia
16.30 Z pohádky do pohádky – Strings ZUŠ
17.15 Pěvecký sbor gymnázia
18.00 Ponny Expres
19.15 Big band Letohrad & Ondřej Ruml
20.30 Josef Zíma & skupina Jiřího Sládka
Atletický stadion TJ Jiskra
9.00 Sportovní hry MŠ
Fotbalové hřiště Sokol Ústí nad Orlicí
9.00 Fotbalový turnaj ústeckých nadějí
Hřiště SŠUP
13.00 Streetbal ZŠ
Sportcentrum Radava
14.00 Bowling SŠ
Krytý plavecký bazén
14.00 Aquazorbing – pro veřejnost
15.00 Plavecké štafety pro školy a veřejnost
Tábořiště Cakle
15.00 Dětský den outdoorových aktivit
Tenisové kurty
17.00 Tenisový turnaj pro dospělé

Čtvrtek 7. června
Mírové náměstí
15.00 Módní přehlídka – SŠUP
15.45 Kocianek – ZUŠ
16.30 Taneční obor – ZUŠ
17.15 Co-Bo-Drums – ZUŠ
18.00 Makadam
19.00 Robert Křesťan & Druhá Tráva
21.00 November 2nd a Guma Kulhánek, rock alternative
„Kociánka"
10.00 Den s IZS – Armáda ČR, Policie ČR, JSDH, ČČK, HZS, ZZS
Atletický stadion TJ Jiskra
9.30 Běžecké štafety ZŠ
Sportcentrum Radava
13.00 Bowling ZŠ
Hřiště u gymnázia
15.30 Nohejbalový turnaj trojic
Herna TTC na Žižkově
17.00 Turnaj ve stolním tenisu pro školy a veřejnost
prostor před ZUŠ
21.00 Běh na dlouhou trať – soubor C-Dance

Pátek 8. června
Mírové náměstí
16.00 Citizens 37, Česká Třebová, in-deo rock
17.00 Zotty Gross Gregaross, Potštejn, instr.  hardrock
17.45 Hak Band, Nowa Ruda Polsko, rock blues
18.45 Wasabi Orlicko, crossover
20.00 Mother´s Angels
21.30 Laura a její tygři
23.15 Cool & Juicy, Police nad Metují, rock´n´roll
00.15 El Camino, Česká Třebová, rock´n´roll, southern rock
Volejbalové kurty TJ Sokol Ústí nad Orlicí
9.00 Vybíjená pro žáky ZŠ 6. tř.
Fotbalové hřiště TJ Sokol Ústí nad Orlicí
14.00 FIT rodina – veselé soutěžení pro rodiče s dětmi
Volejbalové kurty TJ sokol Hylváty
15.00 Beach volejbalový turnaj

Sobota 9. června
Mírové náměstí
10.00 Dechový orchestr Ústí nad Orlicí
11.15 Stivínek – ZUŠ
14.00 Vyhlášení výsledků sportovních soutěží
15.00 Swing Barell Band
16.00 Taxi, poprock – partnerské město Neukölln
17.30 George & Beatovens a Karel Kahovec
19.30 Aneta Langerová
21.30 Backwards Beatles revival
23.00 ohňostroj
FFT bike park
9.00 FFT slopestyle 2012

Doprovodné akce

chrám Nanebevzetí Panny Marie
5. 6. 15.00 – 18.00
Den otevřených dveří

ul. TGM
5. – 7. 6.
Kaktusy – prodejní výstava kaktusů

párty stan na Mírovém náměstí
8. 6. 20.45
Projekce MS Euro 2012
fotbalový zápas ČR – Rusko

SŠA Ústí nad Orlicí
9. 6. 12.00 – 15.00
Eko-mobility 2012 (alternativní pohony)

„Kociánka"
10. 6.
Zahradní slavnost DDM

Výstavy (po celou dobu akce)
Galerie pod radnicí: „Šel jsem bosý na zahradu"
Obrazy Jana Karpíška.

Městské muzeum: „Doba měst a hradů"
Interaktivní výstava o době středověku;
„Portréty ze sbírek Městského muzea
v Ústí nad Orlicí";
"Jak se rodí večerníčky" – interaktivní výstava;
„Sokol" – historie Sokola Ústí nad Orlicí;
„Bižu nebo šperk" – prodejní výstava šperků.

SŠUP – výstavní síň:
Výstava klauzurních prací žáků školy – Špindlerova ul.

Bohaté občerstvení na Mírovém náměstí. Skauti – opékání buřtů. Hasičská hospoda.