O úspěšnosti akce svědčí to, že festival byl měsíc před dnem konání vyprodaný. Hlavním lákadlem letošního ročníku je Němec Benny Greb, který patří mezi přední světové bubeníky. Další ozdobou akce je výborný Roman Lomtadze, který je známý z kapel Čechomor, Gaia Mesiah nebo King Size a přijedou i další.
„Bubenický festival ve Vysokém Mýtě je mezinárodní bubenickou přehlídkou, která má za cíl během jednoho dne představit divákům ty nejlepší tuzemské a zahraniční bubeníky. Akce probíhá na dvou sálech M-klubu ve Vysokém Mýtě, přičemž každý hráč má zhruba padesát minut pro svoji prezentaci – koncert, workshop, a pak se program přesouvá do sálu druhého," informovali organizátoři.
Velkým lákadlem festivalu jsou slosovatelné vstupenky o bubenické ceny, jež věnovali spolupořadatelé z řad bubenických firem. Obvykle jsou rozdány ceny v hodnotě zhruba sto tisíc korun. Na festivalu v minulosti vystoupili přední čeští a slovenští bubeníci a významní zahraniční hosté, například Todd Sucherman z USA, Anika Nilles z Německa nebo Gavin Harrison z Británie.