Ples, který nemá na orlicko-ústecku obdoby! Unikátní industriální prostředí prvorepublikové továrny, divoký electroswing v podání legendárních MYDY RABYCAD a nevázaná atmosféra 30. let!

Akce se opět uskutečnila za trojstranné spolupráce MKP FIDIKO Žamberk, Pivovaru Kanec Žamberk a Kulturního centra Vonwillerka. Na pozadí a přípravy celé akce jsme se zeptali duchovního otce projektu, ředitele MKP FIDIKO, pana Daniela Kubelky. „U úspěšné akce se vždy musí sejít několik zásadních faktorů. Prvotní je samozřejmě nápad, vhodné místo a čas. To vypadá velmi jednoduše. Ovšem kdyby to bylo tak jednoduché, nedělá nikdo jiné než úspěšné akce. Klíčový je vždy první pokus, když to nevyjde, další většinou nemáte. V prvním ročníku jsem prostě dobře odhadl poptávku, potenciál místa a přesně trefil interprety. Celý projekt jsme vlastně připravili na klíč. FIDIKO pak odvedlo velký kus práce s propagací, jak klasickou, tak na sociálních sítích. Vyprodat napoprvé novou akci předem není úplně běžné. Navíc konkurence plesů je enormní. Letos bylo vyprodáno ještě rychleji. Šlo hlavně o to laťku udržet a nic nepokazit. To se myslím podařilo. Napotřetí bude klíčové vymyslet nějaký posun a nešlápnout u toho vedle." 

Úderem sedmé zaujal své místo na pódiu pražský hudební mág DJ Mackie Messer. Toho můžete znát například z pražského Radia 1, svoje sety hrál i na světových pódiích s legendami jako Parov Stelar, nebo Caravan Palace. Mimo jiné také pravidelně vystupuje na klubových scénách v Berlíně, Londýně, nebo Paříži. Poté již přišla řada na hlavní hvězdy večera – na jeviště beznadějně vyprodaného plesu vtrhla zpěvačka Žofie Dařbujánová, kterou v těsném závěsu následovali její kolegové z té aktuálně nejlepší a nejúspěšnější české taneční skupiny MYDY RABYCAD. „Prostě jsme nestačili zírat – z odvážných módních kreací přecházel zrak, tančilo se od  začátku do konce a prostředí nás naprosto nadchlo! Podobnou atmosféru jsme zatím znali snad jen z klubů v Anglii, tady nás to úplně dostalo." shrnuli své bezprostřední dojmy členové Mydy Rabycad.

Následující velkolepou DJs párty ještě rozporoudil El Checo se svou strhující saxofonovou show a také přední pražská kabaretní tanečnice a performerka YAZZ, která předvedla podmanivé vystoupení na pomezí jazzu, swingu a burlesque dance. Už teď je jasné, že letos se rozhodně žádné „šlápnutí vedle" nekonalo a téměř šest stovek nadšených návštěvníků to může jen potvrdit! A podle reakcí publika přímo na místě a také lavin příspěvků sociálních sítích, se o další ročníky skutečně bát nemusíme.

(fj)