Zvuk elektrických kytar se lesy pod potštejnským hradem rozlehne už úderem půl čtvrté odpolední a na venkovním pódiu restaurace Na Vochtánce se postupně vystřídá osm rockových, punkových a hard-corových kapel. Hlavním tahounem večera bude pardubická power-punková stálice Volant (na snímku), charakteristická zvukem saxofonu, doplňujícího klasické kytarové obsazení. Tito ostřílení muzikanti od roku 1996 nahráli čtyři alba ve výčtu „Paramo, semtín, pervitin", „Točte se pankáčové!",  „Hogo Pogo" a „(s)HITS". Hlavní devizou a hnací silou skupiny je jednoduchost, postavená na „obyčejných", dobře fungujících písničkách. To se osvědčuje při jejich energických vystoupeních, kterých za sebou má Volant bezpočet. O fungování tohoto přístupu navíc svědčí velmi slušná pozice Volantu mezi českými klubovými kapelami a početné zástupy oddaných fanoušků.
Druhým neméně zajímavým bodem večera bude koncert česko-polské formace Benjaming´s Clan, jejíž název jistě bude znít tradičním návštěvníkům festivalové Vochtánky povědomě. Tato kapela vzešla z punkových kořenů Benjaming Bandu, který za jedenáct let své kariéry odehrál přes 700 koncertů, nejen v Čechách, ale i jinde po Evropě. V loňském roce „Benjamíni" udělali tlustou čáru za svou minulostí a začali znovu a jinak. Elektrickou kytaru vyměnili za klasickou španělku a do svých řad přijali dva výtečné polské muzikanty Jacka Macioleka (banjo, irské píšťaly, sledge kytara) a Gřeška Dabrowského (housle) a vytvořili tak svébytný hudební styl, kterému byl dán název „celtic pipes energy folk". Ten teď přijedou předvést do Potštejna.
Výčet toho, na co se můžeme letos na jarní Vochtánce těšit, zdaleka nekončí výše uvedeným. Nežli se ale zaobírat dlouhými popisy, bude lepší do Potštejna přijet a vše si na vlastní uši poslechnout. Krom Volantu a Benjaming´s Clanu se na posluchače těší také letohradské Bratrstvo kočičí pracky, z Tábora dorazivší hardcoreová formace Meresiew, hradecko-týnišťský elektropunkový Discomfort nebo pražská rocková Montezuma. Zapomenout ale nesmíme ani na kostelecké rockery Yellow Cab nebo letohradské garage-punkery Zupper.
Na Vochtánku srdečně zve pořádající (a tentokrát vůbec poprvé na tomto festivalu nehrající) potštejnská kapela Radio Jerevan.