Pak už stačí vzít čelovku a ve čtvrtek večer dorazit k tělocvičnám Univerzity Pardubice, odkud se v 18.10 hodin vybíhá, před tím se ale běžci ještě společně rozcvičí. Následně poběží do parku Na Špici a zase zpátky k univerzitě, trasa je dlouhá přibližně pět kilometrů. Běhy s čelovkami, při kterých musí sportovci bojovat s tmou a terénem, jsou oblíbené, konají se i v dalších městech České republiky.

Spolek čankovických žen a přátel pořádá ochutnávku vín

Čankovice - Spolek čankovických žen a přátel pořádá v sobotu 11. listopadu na sále místní Osvětové besedy ochutnávku svatomartinských vín. Návštěvníci si budou moci vybrat z několika druhů vín z různých vinařství a připraveno bude i něco k zakousnutí. Spolek čankovických žen a přátel vznikl v červenci loňského roku, původně sdružoval vyznavače jógy z Čankovic a blízkého okolí. Cvičení jógy se koná pravidelně, a to v nádherném sále osvětové besedy. Díky vstřícnosti a podpoře ze strany vedení obce Čankovice se může tato iniciativa dál rozšiřovat. Počet členů spolku se rozšířil, už sdružuje pětapadesát lidí. Díky tomu se už uskutečnilo několik akcí - dva výlety, dílničky pro děti, přednáška o zaniklém cukrovaru v Hrochově Týnci nebo dětský den či literární večer.

Diváci už ví, čemu se zasmějí během Grand Festivalu smíchu

Pardubice - Východočeské divadlo Pardubice zveřejnilo program soutěžní části Grand Festivalu smíchu, jehož osmnáctý ročník bude hostit od 22. do 29. ledna 2018. Vstupenky na jednotlivé komedie se začnou prodávat ve středu 15. listopadu. Již před třemi dny však divadlo spustilo prodej festivalových abonentek na všechny soutěžní komedie, které nabízejí vstupenky se slevou a bonusovým místem na závěrečném Galavečeru smíchu. „Diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v tomto roce vznikly v českých divadlech. Další vynikající komediální představení budou moci zájemci zhlédnout v doprovodném programu, v prologu či epilogu festivalu,“ uvedl mluvčí divadla Radek Smetana.
Mezi nejkvalitnější komediální inscenace, které se v soutěžním klání utkají o titul Komedie roku 2017, byly vybrány komedie o světě vědy Dotkni se vesmíru a pokračuj Městského divadla Brno, hudební retro inscenace pro celou rodinu Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ v podání pražského Divadla v Dlouhé či současná britská komedie Vincenc královéhradeckého Klicperova divadla. Výlet do světa mužských sebestředností nabídne konverzační komedie Obraz Komorní scény Aréna z Ostravy, pohled na jednu rodinnou večeři zprostředkuje současná česká hra Pohřeb až zítra Švandova divadla na Smíchově a na dobu, kdy se zdálo všechno možné, zavzpomíná hudební komedie Městských divadel pražských 60’s aneb Šedesátky. Do šedesátých let minulého století diváky přenese také pořádající soubor Východočeského divadla, který do soutěže vysílá komedii podle slavného Formanova filmu Hoří, má panenko!