Festivalu se daří dobře spolupracovat s kulturními subjekty v širokém okolí, a tak výsledkem jsou koncerty a vystoupení v Dolní Dobrouči, ve Svitavách, Lanškrouně, Dolní Čermné a v Žamberku. Na své si přijdou i nejmenší diváci, protože právě pro ně je připravena řada výchovných koncertů. Během nich se dozvídají mnoho zajímavostí o souborech, o jejich krojích i hudebních nástrojích. A navíc – co může být názornější ukázkou lidových zvyků a obyčejů, než jsou lidové tance a písničky v přímém podání souborů?

Největší „atrakcí“ letošního festivalu je bezesporu účast souboru Spandan z indického Ahmedábádu, který je na návštěvě naší republiky poprvé a bude v ní trávit celé tři týdny. Hostuje postupně na festivalu v Plzni, v našem regionu a od nás se přesouvá na festival do Rožnova pod Radhoštěm.
Hlavní programový koncert je již tradičně připraven v Dolní Čermné, a to na sobotu 23. června od půl šesté večer. Tam se představí všechny zúčastněné soubory letošního ročníku. Tento rok je připraveno bohaté občerstvení, na stáncích se budou předvádět lidová řemesla a chybět nebude samozřejmě ani tradiční ohňostroj během večerní taneční zábavy.

Záštitu nad letošním festivalem převzal Miroslav Brýdl, radní Pardubického kraje. Finančně podporují slavnosti různé podnikatelské subjekty i státní instituce. A je třeba uvést, že mají obrovský podíl na tom, že se tak velká akce může konat.

Přijďte se i vy pobavit při některé z připravovaných akcí a vstřebat společně s účinkujícími neopakovatelnou atmosféru slavností.

Vystupující účastníci:


SPANDAN Ahmedábád, Indie
TREPETLIKA Burgas, Bulharsko
MADOVEC Bratislava, Slovensko
MAGURA Kežmarok, Slovensko
NISANKA Jablonec nad Nisou
JARO Ústí nad Orlicí
JITŘENKA Dolní Čermná

Program 19. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti:

středa 20. 6. 10.00 Indie tančí a zpívá, koncert pro školy, Dolní Dobrouč- kult. sál

čtvrtek 21. 6. 10.00 Koncert zahraničních přátel, koncert pro školy, Kutl. dům Svitavy

pátek 22. 6. 10.00 Ozvěny folkloru, koncert pro školy, zámecké nádvoří Lanškroun 14.00 Kytička folkloru, Pension Lanškroun 18.00 HECBOJ, zábavné soutěžení souborů, kemp v Dolní Čemné 19.30 Posezení s písničkou, kemp v Dolní Čermné

sobota 23. 6. 13.00 Koncert v rámci folkového festivalu, koupaliště Svitavy 17.30 Galaprogram, kemp Dolní Čermná 21.00 Večerní veselice s ohňostrojem, kemp Dolní Čermná

neděle 24. 6. 13.00 Koncert zahraničních přátel, zámecké nádvoří Žamberk