V maturitním ročníku už přemýšlí o dalším vysokoškolském studiu, do svého programu ovšem zařadila svoji vůbec první samostatnou výstavu. V prostorách pardubické Café Robinson prezentuje svoje práce od 18. ledna. Pokud si je nechcete nechat ujít, máte čas ještě do poloviny února.

Spolehlivé odreagování před přijímačkami

V prostorách chráněné kavárny jsou nyní k vidění autorčiny kresby, grafiky a také fotografie. „Název výstavy Nenažranci se vztahuje k celkovému konceptu. Je o společnosti, lidech, přírodě a o tom, jak to spolu mnohdy nefunguje dohromady. Protože podle mě je důležité, co tu po sobě člověk zanechá,“ vyjádřila svoje přesvědčení Denisa Váňová a doplnila: „Kresby jsem tvořila jako reakci na okolí, na věci co mě pobavily, ale mnohdy i přišly absurdní. Zajímá mě zde role a pozice člověka vůči ostatnímu živému, jeho morální zásady.“

Jak mladá umělkyně dále uvádí, vzhledem k tomu, že se jedná o její první samostatnou výstavu, je zvědavá na jakoukoliv zpětnou vazbu. „A je pravdou, že vzhledem k hektickému období přijímacích zkoušek a blížících se maturit je vystavování příjemným odreagováním,“ uzavírá Denisa Váňová.

Jan Pokorný