Představily se v něm dva přípravné sbory světoznámých Boni Pueri: sbor nejmenších předškolních dětí Pueráček a Bonifantes, v němž zpívají chlapci z prvního stupně základních škol. Na „pódiu“ své umění prezentovalo celkem osmdesát pěveckých nadějí.
„Osobně jsem se na koncert velmi těšil, všichni mohli totiž vidět, z jakých dětí vyrostou budoucí hvězdy. Boni Pueri mají výročí pětadvaceti let zpívání a já mám ve vztahu k nim také malé jubileum, protože se známe deset let. A za toto krásné přátelství jsem jim také při koncertu poděkoval,“ řekl Deníku lanškrounský farář Zbigniew Czendlik. Jak dodal, chlapci z Boni Pueri jsou pro něho jakýmisi malými faráři, protože často zpívají v různých chrámech a katedrálách. „Snaží se dělat to, co dělám i já, totiž pohladit lidi po srdíčku. A asi to dělají lépe než já, protože na odpolední koncert přišlo mnohem více lidí než na moji mši dopoledne,“ prohlásil s úsměvem.
Posluchači, kteří do posledního místečka zaplnili kostel, slyšeli jak vánoční, tak i klasický repertoár. Atmosféra byla báječná, malí zpěváci přítomné nadchli.
Výtěžek z adventních koncertů je už tradičně určen na charitativní účely. Tentokrát by měl podpořit svoz dětí s hendikepem do Základní školy speciální v Lanš〜krouně.