Charitativní Běh „Jen tak“ a k tomu klání o nejlepší guláš zítra ovládnou Řestoky u Chrasti na Chrudimsku.

Výtěžek z každoroční a stále populárnější akce tentokrát poputuje do nedalekého Smrčku za tělesně postiženou Klárkou Schinaglovou na nákup elektrického vozíku.

Patnáctiletá Klárka je kvůli vrozené vadě upoutaná na vozík. Hlásí se na obchodní akademii pro postižené do Janských Lázní, kde však musí mít nikoliv nynější vozík na ruční pohon, nýbrž elektrický.

„Zdravotní pojišťovny přispívají jen na nevhodné těžké vozíky, jež váží kolem 90 kilogramů. Chceme dceři pořídit lehký elektrický ze zahraničí, který však vyjde na téměř sto tisíc korun,“ vysvětluje otec Klárky Pavel Schinagl.

Běžecký závod je určen skutečně pro všechny kategorie, od nejmenších ratolestí přes lidový běh pro všechny až po trasu pro zkušené „pardály“, při zábavním odpoledni si tak na své přijdou děti i dospělí.

„Nepoběží se pro výkon, ale pro radost a pro dobrou věc,“ připomínají pořadatelé, jimiž jsou okolní obecní úřady. Do souběžného klání o nejlepší kotlíkový hovězí guláš, který bude spojen s ochutnávkou pro všechny návštěvníky, se již přihlásilo šest týmů.

Začátek sportovně-gastronomického odpoledne je v sobotu ve 14 hodin v areálu nohejbalového hřiště v Řestokách, prezence začíná již v 13.15 hodin.