Jak na Alzheimera, přiblíží v úterý večer ve Fabrice lékař Ladislav Pazdera. Dozvíte se, jaký je stav současného poznání týkající se demence, možnosti diagnostiky a léčby. Neurolog Ladislav Pazdera se této nemoci věnuje řadu let. Spolupracuje s odbornými centry u nás a ve světě. A podílí se na celosvětovém lékařském výzkumu Alzheimerovy nemoci.

Děti jsou pozvané do knihovny

Chrast - Městská knihovna Chrast v úterý pořádá besedu s ilustrátorkou Veronikou Balcarovou. „Děti, chcete se dozvědět, jak knižní hrdinové dostávají svou výtvarnou podobu? A jak se do knížek dostanou malované obrázky? Vyzkoušet si obrazové hádanky?“ lákají malé čtenáře k návštěvě pořadatelé akce. Děti se budou do besedy aktivně zapojovat, budou také kreslit a na závěr si s sebou odnesou plno vědomostí. Kromě toho se budou moci rovněž radovat z drobných dárků z dílny ilustrátorky. Beseda se v knihovně uskuteční nadvakrát. Od 16 do 17 hodin pro děti mladší šesti let a od 17.15 do 18.15 hodin pro starší děti.

Umělec představí street art

Pardubice - Vyřezává z billboardů tváře politiků. Oplocuje a vyměňuje dopravní značky. I tyto věci dělá jeden z nejvýraznějších českých představitelů street artu Epos 257. Absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, ve svých projektech nejčastěji pracuje s urbanistickým prostředím a ikonografií města. Nechává se fascinovat městskou krajinou, zkoumá veřejný prostor, jeho obecné využití a hranici veřejného a neveřejného, vytváří dialog s městem jako médiem. V úterý zavítá do Divadla 29, aby podebatoval na téma veřejný prostor a street art. Začátek přednášky je ve 20 hodin, vstupné je 50 korun.