VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 10:21

Festival nabídne chrámový koncert

Česká Třebová - Jubilejní dvacátý Bennewitz Festival 2018 bude v pátek od 19 hodin pokračovat v kostele sv. Jakuba Většího v České Třebové chrámovým galakoncertem, na němž vystoupí varhaník Pavel Svoboda, hráč na trubku Vladimír Rejlek a houslista Jaroslav Svěcený, recitovat bude Otakar Brousek ml.

19.4.2018

Pěvecký sbor Zlatý klíček slaví padesátiny

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Pěvecký sbor Zlatý klíček, který pracuje při ZŠ Komenského v Ústí nad Orlicí, oslavil na úterním koncertu 50 let od svého založení.

18.4.2018

Marie Minářová ukončila AMU

Lanškroun - Bakalářským koncertem ukončila studia na AMU v Praze v oboru varhany lanškrounská rodačka Marie Minářová.

17.4.2018

Muzeum vystavuje karikatury Simona

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Městské muzeum v Ústí nad Orlicí láká na tři nové výstavy.

16.4.2018

Festival Bennewitz slaví jubileum

Česká Třebová - Prvním koncertem ve středu odstartuje jubilejní 20. ročník Festivalu Bennewitz.

16.4.2018

OBRAZEM: Šťastný pátek pro Vašíka

Pardubický kraj, Polička - Benefiční koncert uspořádaly v pátek v Divadelním klubu v Poličce mateřské centrum Matami, Divadelní spolek Tyl a Společnost DUHA. 

15.4.2018

Výstava mincí dorazila z New Yorku na zámek

Pardubice - Výstava na pardubickém zámku s názvem Od stříbrného českého tolaru k americkému dolaru se otevřela pro veřejnost. Návštěvníkům prozradí, zda má americký dolar původ v českém tolaru.

13.4.2018

Hudební festival zahájí Bratři Ebenové

Letohrad - Mezinárodní hudební festival v Letohradu letos láká na 29. ročník plný zvučných jmen. Zatímco loni se úvodního koncertu ujala Gabriela Demeterová, letos na slavnostní předávání Cen města a ceny Grand prix v Tvrzi Orlice naváže koncert skupiny Bratři Ebenové. Tu tvoří Kryštof, Marek a David Ebenové a proslula hity Já na tom dělám, Já se v tom nevyznám a řadou dalších. Předprodej vstupenek startuje už 2. května.

13.4.2018

Parkovací lístky pro hosty

Lanškroun - Město zavádí od května novinku v parkování. Jedná se o lístky pro poskytovatele ubytování v Lanškrouně, kteří je nabídnou svým hostům.

12.4.2018

Muzeum zahájí tři nové výstavy

Ústí nad Orlicí - V muzeu v Ústí nad Orlicí budou ve čtvrtek v 17 hodin zahájeny tři nové výstavy.

11.4.2018

Tomáš Klus nadchnul publikum

Pardubický kraj, Litomyšl - Zaplněný hudební klub Kotelna přivítal po dva večery Tomáše Kluse.

11.4.2018

V muzeu probíhá výstava o secesi

Vysoké Mýto - Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě je i dnes zahaleno do secesního hávu.

11.4.2018

OBRAZEM: Na výstavě To tu ještě nebylo... vystavují přírůstky

Česká Třebová - Obrazy i sochy vystavuje českotřebovské muzeum v rámci výstavy nazvané To tu ještě nebylo…

10.4.2018

OBRAZEM: Vyráběli mýdlo a prací louh

Ústí nad Orlicí - Valchy, prací zvon a ručně vyrobené mýdlo. To byl program sobotní dílny v ústeckém městském muzeu, která přilákala děti i dospělé.

10.4.2018

OBRAZEM: Marta Demelová vystavuje v České Třebové

Česká Třebová /FOTO/ - Až do 22. dubna je ve výstavní síni českotřebovského kulturního centra výstava obrazů a obrázků zvaná Marcialunga Marty Demelové.

10.4.2018

OBRAZEM: Darkwoodovi bavili publikum

Jablonné nad Orlicí - Jablonští mladí ochotníci uvedli v pátek ztřeštěnou komedii Darkwoodovi aneb Ještě šílenější rodina než ta vaše!

9.4.2018

Dracula s „kolegy“ úřaduje v muzeu

Lanškroun - Strašidelná výstava Dracula a ti druzí začala v sobotu v městském muzeu. Expozice o krvavé historii představuje smyšlené bytosti, ale i reálné postavy.

8.4.2018

Staré pohlednice ožívají v publikaci

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Přes čtyři stovky historických pohlednic Moravské Třebové a okolních vesnic vybrali a zařadili do reprezentativní publikace, která vyšla na sklonku loňského roku, moravskotřebovští sběratelé Michal Burian a Miloslav Kužílek.

7.4.2018

Febiofest nabídne zajímavé snímky i projekci na letišti

Pardubice - Slavnostním zahájením ve čtvrtek v multikině CineStar odstartovala pardubická část 25. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest. K vidění bylo drama Do větru Sofie Šustkové s Vladimírem Polívkou, Jenovéfou Bokovou a Matyášem Řezníčkem v hlavních rolích.

7.4.2018

V Ústí začíná festival Jeden svět

Ústí nad Orlicí - V ústecké Malé scéně v sobotu začíná mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

7.4.2018

Pardubické hudební jaro přijede do Přelouče a do Sezemic

Pardubicko - Pardubické hudební jaro je ve své polovině. Mezinárodní hudební festival se však neomezuje pouze na krajskou metropoli, jeho koncerty jsou i v jiných městech našeho regionu.

6.4.2018

Sodomkovo Mýto zná svůj termín

Vysoké Mýto - Přelom května a června bude v Mýtě tradičně patřit festivalům.

6.4.2018

Benefiční bál ladí s přírodou

České Heřmanice - Ladíme s přírodou. To je podtitul Modrého bálu, akce mládeže z Choceňské farnosti a přátel, která se uskuteční v sobotu od 19 hodin v Českých Heřmanicích.

6.4.2018

Retrospektiva Hany Horské

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Moravskotřebovská výtvarnice a rodačka připravila ke svému životnímu jubileu výstavu Retrospektivní vzpomínání. Vernisáž proběhne v pátek odpoledne ve dvoraně muzea.

5.4.2018

Na festival naladí na Louži

Ústí nad Orlicí - V sobotu začíná v ústecké Malé scéně dvacátý ročník dokumentárního filmového festivalu s tematikou lidských práv ve světě Jeden svět. Už od úterý se na něj diváci mohou naladit v nákupní galerii Nová Louže v Ústí nad Orlicí.

4.4.2018

OBRAZEM: Školu ovládly Velikonoce

Damníkov /FOTO/ - Mnoho povedených velikonočních výrobků, výstava prací dětí a žáků, jarní výzdoba školy na téma naši domácí mazlíčci a příjemné posezení v kavárničce. To vše nabídla velikonoční výstava, která se uskutečnila v pátek 23. března v ZŠ a MŠ Damníkov.

4.4.2018

Do pivovaru na pivo i český film

Žamberk - Kino v Žamberku se ve středu z Divišova divadla přestěhuje do pivovaru Kanec. V tamním sálku se bude od 19 hodin promítat český film Po strništi bos, který čerpá ze vzpomínek na dětství, které prožil Zdeněk Svěrák za války na venkově.

3.4.2018

Festival upozorní na lidská práva

Ústí nad Orlicí - Třiadvacet filmů, to je Jeden svět v Ústí nad Orlicí. Mezinárodní festival dokumentárních filmů věnovaných problematice lidských práv začne v ústecké Malé scéně už v sobotu a potrvá přesně týden.

22.3.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Orlickoústecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Nenechte si v okrese ujít v nejbližší době:

22.3.2018

OBRAZEM: Arkády zdobí kresby dětí

Letohrad - Zahrádka pro všechny generace, to je téma letošní výstavy dětí letohradských škol, kterou každoročně pořádají místní zahrádkáři.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT