"V pondělí 20. května 2024 ve večerních hodinách došlo v jednom z rodinných domů ve Vysokém Mýtě po předchozím požití alkoholu a po vzájemné rozepři k napadení ze strany osmatřicetiletého muže. Ten kuchyňským nožem jednou bodl do hrudníku o dva roky mladšího muže. Poškozený přes veškerou poskytnutou lékařskou pomoc a letecký transport do Fakultní nemocnice v Hradci Králové následující den v ranních hodinách zemřel," uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Pachatel vraždy v péči zdravotníků
Vražda z Mýta rozpletena: Zabil matku, pobodal se, koupil si pivo a šel se udat

Podezřelého recidivistu policisté na místě události zadrželi, ke spáchání mordu se podle Holečkové doznal. "Kriminalisté muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu hrozí pobyt za mřížemi na deset až osmnáct let. Obviněný se již v minulosti násilné trestné činnosti dopustil a byl za ni odsouzen."

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, dodala. Soudce v Ústí nad Orlicí pak dnes rozhodl o vzetí muže do vazby.

Je to minimálně třetí vražda v Mýtě za poslední dva roky. V roce 2022 se tu staly hned dvě vraždy. V březnu byla na sídlišti na kraji města zavražděna 66letá žena, v listopadu pak byl zavražděn muž v ulici Českých bratří.

Mohlo by vás také zaujmout: Kunvald, Žamberk i tvrz Bouda. Cesta prezidenta objektivem naší fotoreportérky

Zdroj: Iveta Nádvorníková