Policejní honička se odehrála v pátek 15. března hodinu po půlnoci na Orlickoústecku. Policisté z Letohradu si v obci Bystřec všimli jedoucího vozidla Škoda Favorit, kterému chyběly registrační značky. Jakmile se policisté za vozidlem otočili, muž začal výrazně zrychlovat.

"Řidič před policisty ujížděl. Po chvíli najel na polní cestu, kde se svým vozem zapadl a tím jeho jízda skončila. Ani poté se ovšem nehodlal vzdát a před policisty utekl do lesa. Jeho úprk od auta byl natolik zběsilý, že při něm ztratil obě své boty," sdělila policejní mluvčí Iveta Kopecká.

Na Boudu se brzy vrátí dělníci. Kraj připravuje další rozvoj objektu
Na Boudu se brzy vrátí dělníci. Kraj připravuje další rozvoj objektu

S ohledem na špatnou viditelnost a rozlehlost lesa policisté na místo přivolali ještě v noci posilu. Do Bystřece dorazil psovod se svým čtyřnohým parťákem Felixem. "Služební pes téměř okamžitě chytil stopu a kolegu po několika kilometrech dovedl až k podezřelému. Ten se uprostřed lesa schoval pod spadlý strom a vyčerpáním usnul," doplnila Kopecká.

Prchajícího šoféra policisté dobře znají. Jedná se o 29letého muže, který měl důvodů k ujíždění hned několik. Jeho auto má registrační značky v depozitu a navíc má muž až do roku 2025 zákaz řízení. "Těch má na svém kontě od roku 2018 dokonce už pět," podotkla policejní mluvčí.

Policisté muže podezřívají z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za to mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Mohlo by vás zaujmout: Konec Josefů v Čechách? Rodiče novorozenců na krásné české jméno zanevřeli

Pepíček už dnes není v kurzu. Kalendář. Ilustrační fotoPepíček už dnes není v kurzu. Kalendář. Ilustrační fotoZdroj: Pepíček už dnes není v kurzu. Kalendář. Ilustrační foto